int(6) 2014 Data Center Türkiye Konferansı sektör için neden önemli?
ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi iş dünyasının hangi beklentilerini karşılıyor?

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi iş dünyasının hangi beklentilerini karşılıyor?

Murat Göçe Tarih :

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi’nin sektöre ve paydaşlara olan katkılarına değinen Interpro Medya Genel Müdürü Murat Göçe, bu tür etkinliklerin markalar, devlet kurumları ve akademisyenleri bir araya getirerek paydaşlar arasında bir sinerji yarattığını ve bunun herkes için kazanıma dönüştüğünü ifade etti.

Son yıllarda bazı uluslararası markanın kendi etkinliklerini yapma trendini başlattığını söyleyen Murat Göçe, bu etkinlikler hakkında şunları söyledi: Markalar kendi etkinliklerini yaparak sadece kendi ekosistemine hizmet etmiş oluyor. Bu tür etkinlikler çok kalabalık oluyor ama bu kalabalık markanın bayilik toplantısından öteye gidemiyor. Bizim etkinliğimizde çok değişik markalar, devlet kurumları ve akademisyenler hepsi bir araya geliyor. Onların ekosistemi de bu toplantıya katıldığı için tüm paydaşlar arasında bir sinerji doğuyor ve kazanımlar karşılıklı oluyor.

Geçmiş yıllarda ICT Summit gibi etkinliklere ciddi anlamda sponsor desteği sunduklarını belirten Göçe, “Geçmiş yıllardaki gibi büyük sponsorların olmaması bizler için önemli bir kayıp. Büyük sponsorların olmaması bu tür etkinliklerin gücünü ve katılımcı sayısını giderek azaltıyor. Bunda belki bizim geçmişte çok iyi organizasyonlar yapamamamız etkili olmuş olabilir. Ancak dönüş ister ki geçmişteki gibi büyük sponsorlar bizimle olsun ve bütün paydaşların bir arada olacağı etkinlikler güçlensin” dedi.

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi firmalara ne tür kazanımlar sağlıyor?

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi firmalara ne tür kazanımlar sağlıyor?

Murat Göçe Tarih :

ICT Summit Now Bilişim Zirvesi’nde bu yıl milli yazılım geliştirme projesi masaya yatırılacak. Hükumet programında da yer alan açık kaynaklı kod yazılım projesi, eski ismiyle Pardus yeniden gündeme alınıyor. Iterpro Medya Genel Müdürü Murat Göçe, bu yılki etkinliğin başlıklarını ve firmalara sağlayacağı kazanımlarını Wise.TV ile paylaştı.

Bilişim Zirvesi’ne katılan firmaların önemli bir reklam ve pazarlama olanağına kavuştuğunu söyleyen Murat Göçe, “Etkinliği hem kendi yayın organlarımız hem ulusal basın hem de viral olarak internet aracılığıyla geniş bir kitleye duyuruyoruz. Bu çalışmayı etkinlik öncesi ve sonrasında gerçekleştirerek önemli bir marketing yapıyoruz. Bu sayede firmalar da kendi PR’larını yapmış oluyorlar. Firmalar açısından etkinliğe katılmanın faydalarından bir tanesi ciddi bir reklam olanağı oluyor” dedi.

Zirveye katılan firmaların etkinlik içi kazanımlarına da değinen Göçe, “Sektörün tüm paydaşlarını bir araya getiriyoruz. Yani akademisyen, özel sektör, kamu kurumları ve aklınıza gelebilecek tüm paydaşların en etkin isimleri orada. Dolayısıyla hem birbirleriyle tartışarak fikir alışverişinde bulunuyorlar hem de sektöre bir yön çizme fırsatı doğuyor” dedi.

Türkiye’nin 2023 vizyonunda bir bilişim toplumu olma hedefleri olduğunu belirten Göçe, bu yılın en önemli konularından olan milli yazılım geliştirme projesinin ICT Summit 2014’te gündeme alınacağını ve bir salonda sadece bu konunun tartışılacağını, belirtti.