int(6) Uğur Okulları kişiye özgü eğitim modeli nedir?
Video konferans ürünleri kurumların hangi ihtiyaçlarını karşılıyor?

Video konferans ürünleri kurumların hangi ihtiyaçlarını karşılıyor?

Mustafa Uyar Tarih : 21 Ağustos 2015

Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, video konferans ürünlerinin kurumlara sağladığı avantajları ve karşıladığı ihtiyaçları Wise TV aracılığı ile meraklılarına anlattı.

Maliyet düşürüldüğünde, kullanımı arttırma şansının da bir o kadar yükseldiğinin altını çizen Uyar: “Biz bunu yaparak gerçekten çok ciddi projelere imza atmaya başladık ve maliyet anlamında yazılım tarafında çok ciddi gelişmeler var. Bunlar Skype, zoom, video gibi çözümler bu işin arka tarafında maliyeti çok ciddi bir şekilde düşürdüler ve bizde bunlardan faydalanıyoruz. Ürünlerimiz çok iyi bir ses sistemi ve çok iyi bir görüntü sağlıyor. Özellikle üst düzey firmalar, KOBİ’ler, orta ölçekli firmalar bunun farkındalar ve bunu gitgide daha fazla kullanmaya başladılar. Pazar anlamında baktığınız zaman pazarların Amerika’daki araştırmalara göre birkaç sene içerisinde 3 katı ile 5 katı arasında büyüyeceği de çok ortada. Toplantı odası sayılarına baktığınız zaman binlerce olduğu ortada. O yüzden burada büyük fırsatlar hem Logitech anlamında hem de diğer firmalara var” dedi.

Logitech’in esasında bilinen bir marka olduğuna ve bugüne kadar sunduğu çözümlerle de hem tüketicilerin hem de kurumların ihtiyacını çözen bir yapıda olduğuna dikkat çeken Uyar: “ Burada Logitech’in bakış açısı; İhtiyaç nedir? Bu ihtiyacı nasıl karşılarım? Bunu karşıladığım zaman sağlayacağım fayda ne kadar etkili olur? şeklinde… Bu yaklaşımımızı kurumlara da sunduk ve kendilerine ürünlerimiz gösterdiğimizde ve denettiğimizde birebir yüz yüze görüşmenin etkisini fark ettirdiğimizde, maliyet anlamında düşük olduğunu gösterdiğimizde,  görüntü ve performansımızın yüksek olduğunu anlattığımızda, aynı zamanda kaliteli ürünler sunduğumuzda ve tasarımlarımızı fark ettirdiğimizde ciddi anlamda ilgi gördüğümüzü gördük. Kurumları aradığımız zaman gelin bize ürünleriniz anlatın diyorlar. Bizde bunun için onları arıyoruz ve farkımızı göstermeye çalışıyoruz”  şeklinde konuştu.

Logitech Türkiye sektörde hangi konumda?

Logitech Türkiye sektörde hangi konumda?

Mustafa Uyar Tarih : 19 Ağustos 2015

Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, Logitech markasının  Türkiye macerasına nasıl başladığını ve hedeflerini Wise TV aracılığı ile anlattı.

Logitech firmasının  1981 yılında kurulduğunu ancak Türkiye macerasına 2005 yılından itibaren başladığını belirten Uyar, günümüze kadar uzanan başarı dolu süreci anlattı: “2005’ten 2015’e kadar son 10 yıl içerisinde kendi organizasyonu, kendi yapısı, kendi insanları ile birlikte burada. Tabi bir şirket buraya bir yatırım yaptığı zaman Türkiye yatırımın karşılığını veren bir ülke. Tüketicilerimizde bu zamana kadar bizimle olan etkileşimlerle, bize verdikleri geri beslemelerle, yurtdışında aldığımız destek ile markamızı çok iyi bir noktaya taşıdılar. Pazar payı olarak ürün kategorisi bazında ciddi pazar paylarına ulaştık ve bu sayede birçok evde birçok kurumda kullanılan neredeyse artık herkesin bildiği bir kurum haline geldik. Bu birinci hedeflerimizdendi ve bunu başardığımız için çok mutluyuz ama bu tabi biten bir hedef değil çünkü ürün yelpazemiz sürekli gelişiyor. Yani bir tarafta dünyanın en iyi Mouse’unu, dünyanın en iyi klavyesini, dünyanın en iyi birlikte çalışan sistemlerini ortaya koyarken diğer tarafta yeni çıkan tabletlere, cep telefonlarına farklı eyler yapmanın telaşı içerisindeyiz.”

Son olarak hedeflerinden bahseden Uyar, Logitech olarak hedeflerinin çıkardıkları tüm ürünler ile birlikte tüketicilerin beğenisini sürekli olarak kazanmak, onlar açısından bakıldığında sevilen marka olmak ve Logitech’in üstüne düşen sorumluluk neyse onları yerine getirip sektör liderliğini sürekli olarak korumak olduğunu söyledi.

Logitech video konferans ürünlerinin maliyeti ne ölçüde?

Logitech video konferans ürünlerinin maliyeti ne ölçüde?

Mustafa Uyar Tarih : 18 Ağustos 2015

Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, kullanıcılarına video konferans ürünlerinin maliyetinden bahsederek kullanımın ne sıklıkta arttığını Wise TV aracılığı ile anlattı.

Bireysel olarak insanların video konferans ürünlerini ciddi manada kullanmaya başladıklarının altını çizen Uyar, şirketler açısından video konferans ürünlerinin öneminden bahsederek konuşmasına şöyle devam etti: “Şirketler açısından baktığımızda iş yapış biçimleri ciddi manada değişmiş durumda. Bir tarafta grup çalışmaları önemli bir yer alıyor. Ya bir bilgisayar etrafında 4 ya da 5 kişi eğilip birlikte çözümler sunmaya çalışıyorlar ya da aynı çözümleri farklı odalarda farklı ülkelerde farklı şehirlerde ki insanlarla paylaşarak üzerinde çalışmalar gerektiren işler yapmaya başlıyorlar. Esasında dünyamız bir mobile dünya oldu ve herkes her yerde olabileceği için her yerde birbiri ile konuşma ihtiyacı duymakta. Bunu sağlayabilmek için de video konferansı gerçekten çok önemli.”

Bugüne kadar maliyet ve altyapı açısından zorlukların olduğuna ancak günümüzde durumun değiştiğine dikkat çeken Uyar: “ İnternet artık broadband tarafında sıkıntılı bir durum değil yani herkes her yer ile görüşebiliyor. Ama video konferans çözümleri açısından maliyetler anlamında baktığımızda basit çözümler işin ihtiyacını karşılamıyor, büyük çözümler ise 10 bin doların üstünde fiyatlarla karşıya çıkıyor. Logitech burada bu farkı gördü basit, kolay kullanılabilen ve anında sizin toplantı odanızı büyük konferans odası haline getirebilen çözümlere odaklandı. Ve burada çözümlerimiz 300 dolar ile 1100 dolar arasında konumlandırıldı. Böyle baktığınızda insanların ve şirketlerin ihtiyaçlarını net olarak çözen güzel ürünler çözebiliyor olduğumuzu gördük” şeklinde konuştu.

Logitech video konferans ürünleri kullanıcılarına ne gibi katkılar sunuyor?

Logitech video konferans ürünleri kullanıcılarına ne gibi katkılar sunuyor?

Mustafa Uyar Tarih :

Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar, Logitech video konferans ürünlerinin avantajlarından bahsederek kullanıcıya sağladığı katkıları Wise TV aracılığı ile anlattı.

Video konferans ürünlerinin aslında Logitech açısından kritik ürünler olduğuna dikkat çeken Uyar konuşmasına şöyle devam etti: “Çünkü dünya pazarına baktığımızda web cam pazarında dünya lideriydik. Ancak web pazarının gelişimi ve ürünlerin daha çok laptoplar ile birlikte geliyor olması bu pazarı bireysel anlamda biraz daralttı. Esasında pazar büyüdü ama bizim işimiz açısından daralma söz konusu oldu. Bizde buna istinaden LifeSize adı altında dünyanın önde gelen üst düzey video konferans ürünleri satan bir firmayı satın aldık.”

Bugün orta kesimde yüzlerce adet toplantı odasının olduğunun ve burada kamera çözümlerine ihtiyaç olduğunun altını çizen Uyar: “Şirketimizde bu yöne özel olarak ürünler geliştirme ve burada ürünleri sunmaya başladı. İlk önce bcc950 diye bir giriş seviyesinde kameramızı çıkarttık. Bu kameramız hem görüntü kalitesi açısından iyi bir kamera idi hem de ses sistemi açısından bir çözümdü. Bunun çok iyi gittiğini görünce conferencecam connect, cc3000e gibi ürünlerle yelpazemizi genişleterek bir adım öteye taşıdık ve bu tarafta ciddi yatırımlara devam ediyoruz” dedi.

PC ürünleri alırken nelere dikkat edilmeli?

PC ürünleri alırken nelere dikkat edilmeli?

Mustafa Uyar Tarih : 17 Ağustos 2015

Wise TV ekibine konuşan Logitech Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Uyar,  PC ürünleri alırken kullanıcıları, nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda uyardı.

Maliyet açısından bakıldığı zaman yanlış değerlendirmeler olduğuna dikkat çeken ve bunu bir örnek ile açıklayan Uyar: “ Örneğin bir mouse’un satın alma maliyeti çok düşük olabilir 10 ila 20 lira arasında satın alabilirsiniz. Ve bu bir kablosuz mouse ise ve 3 ayda bir pili bitiyorsa ki bazı mouse’ların 15 ila 30 gün içerisinde pillerinin tükendiğini düşünürsek, sizin aldığınız pil sayısı 39 liraya aldığınız mouse’un bir anda maliyetinin çok daha üstüne çıkabilir. Logitech olarak burada çok daha önemli şeylere dikkat etmeye çalışıyoruz. Bir taraftan ilk satın alma maliyeti açısından tüketiciler ve kurumlar bir miktar fazla ödeseler bile ürünün garanti süreci ve getirdiklerine baktığımızda olayın çok farklı bir noktada olduğunu görebiliyoruz. Mouse’larımızda 1 ila 3 yıl arasında pil ömrü sunuyoruz, klavyelerimiz de yine genelde 3 yıl pil ömrü sunuyoruz, hoparlörlerimiz ve diğer tüm ürünlerimizde minimum 2 yıl garanti süremiz var. Böyle baktığınız zaman kullanılan ürünler, sunduğumuz hizmet, arka tarafta verdiğimiz teknik servis, ürünlerimizin yetenekleri kurumlara özellikle verimlilik anlamında sağladıkları çok büyük” şeklinde konuştu.

Bugün tüm ürünlerinin yeni çıkmış Windows 10 uyumlu olduğunu ve bu gibi özellikleri ile Logitech’in sektörde lider konumda olduğuna vurgu yapan Uyar: “Bu liderlikle ileriye gidebilmek için biz sürekli dünyanın önde gelen firmaları ile onların ürünlerini daha iyi kurumlara nasıl kullanırım çabası arkasındayız. Microsoft ve Apple ile dünyanın en büyük iş ortakları konumundayız. Onlar bizim ürünlerimize eğer kendi ürünleri yoksa, özellikle tercih edilmesi anlamında zaten pazarlama konusunda bize destek veriyorlar. Bizde onlar için ürünler üretiyoruz ve onlarla birlikte geliştirip pazardaki mümkün olan en iyi noktada ürünleri sunmaya çalışıyoruz” dedi.