int(6) Diyalog Akademi hangi alanlarda ne tür danışmanlık hizmetleri veriyor?
Diyalog Akademi hangi alanlarda ne tür danışmanlık hizmetleri veriyor?

Diyalog Akademi hangi alanlarda ne tür danışmanlık hizmetleri veriyor?

Abdulrezzak Çil Tarih : 28 Ekim 2015

Diyalog Akademi Kurucusu ve Yöneticisi PhD Pdr. Abdulrezzak Çil, Diyalog Akademi olarak danışmanlık verdikleri alanları ve sektörde edindikleri misyonu Wise TV’ye anlattı.

‘Mutlu aile başarılı kariyer’ sloganı ile sektörde basamakları hızlı adımlarla tırmanan Diyalog Akademi’nin başarısının sırrını ise Çil şöyle açıkladı: “Şirket danışmanlığından ergen danışmanlığına, aile danışmanlığından cinsel danışmanlığa varana kadar geniş perspektifte konuyu ele alıyor. Çünkü hayatı mutlaka bir bütün olarak değerlendirmek lazım İnsanın problemlerinin de birbiriyle ilişkisi olduğunu düşünüyoruz. Bu ilişki içerisinde insanların psikolojik iyi oluş hallerini sağlayabilirsek ve bu süreçte eğitim ve danışmanlık firması olarak destek verirsek hem bireye dair çözümler üretmiş oluruz. Hem de onu iş dünyasında başarılı olması için yeterli doneleri ona vermiş oluruz. Yani slogan olarak ‘mutlu aile başarılı kariyer’… İş dünyasında başarılı ve mutlu olanın evinde de başarılı ve mutlu olacağını düşündüğümüz gibi evinde ailesiyle ve akraba çevresiyle mutlu ve başarılı ilişkiler kurabilen insanların iş dünyasında da başarılı olacağını düşünüyoruz. Bununla alakalı problem çıkmadan önleyici bir danışmanlık mantığıyla, pozitif psikolojiden konuya bakıyoruz.”

Epkom güç kalitesi ve enerji yönetmi alanında ne tür çözümler sunuyor?

Epkom güç kalitesi ve enerji yönetmi alanında ne tür çözümler sunuyor?

Murat Silsüpür Tarih :

Epkom Elektrik Mühendisi Murat Silsüpür, Epkom’un güç kalitesi ve enerji yönetimi alanında sunduğu çözümleri Wise TV’ye anlattı.

Güç kalitesi ve enerji yönetimi alanında firmalara anahtar teslim çözümler sağladıklarını ifade eden Silsüpür: “Epkom Elektronik olarak biz 2008 yılından itibaren güç kalitesi ve enerji yönetimi başlıklarında çalışıyoruz. Bir mühendislik firmasıyız. Mühendislik çözümlerimiz var. Temsilciliğini yaptığımız Alman firmaları var onların ürün ve yazılımları ile güç kalitesi ve enerji yönetimi alanında anahtar teslim çözümler sağlıyoruz. Özellikle ülkemizde son dönemlerde enerji yönetimi ve güç kalitesi giderek önem kazanan konu başlıkları haline gelmiştir. Bizde burada uzun yıllara dayanan mühendislik tecrübelerimizi ürün ve çözümlerle birlikte müşterilerimize katma değer sağlayacak şekilde çözümler sunuyoruz. Değişik endüstriyel tesislerde, değişik sektörlerde tecrübelerimiz oldu. Demir çelik, orman ürünleri, GSM gibi birçok sektörde hem güç kalitesi hem de enerji yönetimi alanında çözümlerimiz oldu. En büyük 500 sanayi firması içerisinde bulunan firmaların birçoğu şu anda bizim müşterimiz. Bu firmalara aynı zamanda hem danışmanlık hizmeti veriyoruz hem de onların yaşadığı problemlerin tespiti ve giderilmesinde anahtar teslim çözümler sağlayabiliyoruz” dedi.

AK BARTER’da sistem nasıl işliyor?

AK BARTER’da sistem nasıl işliyor?

Tuğba Kabil Türk Tarih : 22 Ekim 2015

AK BARTER Operasyon Müdürü Tuğba Kabil Türk, AK BARTER olarak nasıl bir sistem ile firmalara hizmet sunduklarını Wise TV’ye anlattı.

AK BARTER’ın  bir takas sistemi ile çalıştığına dikkat çeken Türk: “AK BARTER olarak öncelikle iki firmayı bir araya getiriyoruz. Bu iki firmanın çalışabilmesi için bizim sistemimize üye olması gerekiyor. Bizim sistemimize üye olduktan sonra bizim 1000’i aşkın müşteri portföyümüz var. Biz biraz da danışmanlık şirketi gibi üye olan firmanın brokerlığını yapıyoruz. Her firmanın sektörel anlamda faaliyetine göre bir broker arkadaş atıyoruz ve bu anlamda çalışma yapıyoruz. İki firmayı bir araya getirdik ve bir ticaret olduğu zaman bu işlemin ödeme aracı olarak bizim barter çekimizi kullanıyor firmalar. sistem çok geniş bir sistem yani sistemde gayrimenkulundan tutun matbaa hizmeti, turizm, inşaat vb. gibi bütün sektörler yer almakta. 55 sektöre hizmet ediyoruz. Bu anlamda çok geniş çaplı bir sistem” dedi.

AK BARTER’ın aynı zamanda varlık yönetimi yapan bir firma olduğunu belirten Türk: “Borç kapama hizmeti veriyoruz. Firmaların atıl kalmış ürünlerini barter sistemi ile çok güzel değerlendirebiliyorlar. Biliyorsunuz şu an günümüzde insanların, firmaların, KOBİ’lerin ellerinde ürünleri ve malları oluyor ve bunu bir şekilde nakte çeviremiyorlar. Biz bu yönde finansman ortağı oluyoruz. Yani bir nevi farklı bir finansman modeliyiz. Kendimizi de bu anlamda bir bankaya benzetiyoruz. Nasıl ki bankada kişilerin bireysel olarak paraları nakit anlamında tutulup çalışma şekilleri organize ediliyor ise bizde de mal ve hizmetleri sistemde tutulup üye olan firmalara yayınlanıyor. Biz ise buna AK BARTER olarak havuz yöntemi diyoruz” şeklide konuştu.