int(6) Fiber internet altyapısında son gelişmeler ve Canovate’in çözümleri
PlusOneMinusOne’ın bankacılık karar destek sistemine yönelik çözümleri neler?

PlusOneMinusOne’ın bankacılık karar destek sistemine yönelik çözümleri neler?

Dr. Tolga Kurt Tarih :

PlusOneMinusOne CEO’su Dr. Tolga Kurt, P1M1 olarak bankacılık karar destek sistemine yönelik geliştirdikleri ve hizmete sundukları çözümleri Wise TV’ye anlattı.

Bankalara yönelik iki farklı alanda çözümlerinin olduğunu söyleyen Kurt, bu alanlardan şöyle bahsetti: “Bunlardan bir tanesi ürün bazında yaptığımız çözümler ürün olarak 3 temel alan var. Bunlardan birincisi belki de en önemlisi nakit yönetimi. Bankanın ATM’lerinde, şubelerinde ne kadar para çekilip, yatırılacağını önceden tahminleyip optimizasyonlarını yapıyoruz. İkinci alan ise lokasyon optimizasyonu ATM’ler, şubeler nerelerde konuşlandırılırsa daha verimli olur, bununla ilgili lokasyon bazlı, coğrafi bilgi sistemleri bazlı optimizasyon yapan bir ürünümüz. Üçüncü ürün ise kaynak planlama üzerinde. Kaynak planlamada örneğin bir şubede hangi saatte kaç müşteri gelir ya da bu müşteriler şubede ne yapmayı hedeflerler gibi bilgiler önceden tahminlenerek optimizasyonlar yapılıyor. Bunun dışında bankaların analitik ihtiyaçlarına göre özel çözümlerde üretiyoruz. Örneğin ATM’lerin arızalanıp arızalanmayacağının önceden tahminlenmesi ya da bir bankanın müşterilerine mobil cihaz üzerinden gönderdikleri kampanyaları, teklifleri hangi saatte, nerelere gönderirlerse daha çok kabul edilme ihtimali vardır gibi bir takım analitik karar destek sistemlerini banka üzerinde de tasarlayabiliyoruz. Ve bugün bahsettiğimiz tüm bu çözümlerde Türkiye’de pazar lideriyiz.”

Bilgera’nın Saha Satış Otomasyon platformu Repzone’nu rakiplerinden ayıran özellikler neler?

Bilgera’nın Saha Satış Otomasyon platformu Repzone’nu rakiplerinden ayıran özellikler neler?

Umut Sevin Tarih :

Bilgera Genel Müdürü Umut Sevin, Bilgera’nın saha satış otomasyonu olan Repzone’u rakiplerinden ayıran özelliklerini Wise TV’ ye anlattı.

“Repzone platformunun bulut bilişim üzerinde sunuluyor olması aslında rakiplerine kıyasla farklılaştığı noktalardan bir tanesi” diyen Sevin, konuşmasına şöyle devam etti: “Biz Bilgera olarak Repzone ile beraber saha satış otomasyon sistemlerinde bir ekosistem kurma şansını yakalamış olduk. Saha satış sistemlerinin birçok yan paydaş ürünü bulunmakta. Normal şartlarda her firmanın ayrı ayrı bir araya gelip entegrasyonlar yapması gerekiyor ve örneğin bir bulut entegrasyon sistemi almak isterseniz bir kere bu çalışmayı yapmanız belki de sizin 1 aya kadar çalışmanızı gerektirecek. Repzone’da ise biraz daha farklı bir yapımız var. Bulut bilişimi kullandığımız için ve diğer firmalar ile direk entegre olduğumuz için bizim tarafta bunu yapmanız için sadece sistemi aktifleştirmeniz yeterli olabiliyor. Bizi rakiplerimizden ayıran bir diğer farkımızda aslında bizim teknolojik altyapımız  biz hep bulut bilişim odaklı bilgiler verdim ama tabi diğer gelişmeleri de göz önüne alırsak Repzone platformu aslında tüm platformları besleyecek yapıda geliştiriliyor şu anda. Son olarak eklemek istediğim raporlama yetenekleri şimdi satış sistemleri dendiği zaman aslında müşteriler günün sonunda sonuç olarak raporlama sistemlerine bakarlar. Bizim ise Repzone tarafında sunmuş olduğumuz iş zekası platformu bununla alakalı gerçekten yenilikçi ve öncüdür. Burada çok büyük datalardan bahsediyoruz saha satış sistemlerindeki veriler gerecekten çok büyük bir derinliğe sahip olan veriler. Bununla alakalı iş zekası alanında sunulan bu çözümler aslında müşterilerimizin aksiyon almasına da çok ciddi anlamda fayda sağlıyorlar. Ağırlıklı biz partner olarak yurtdışında global anlamda söz edilmiş olan partnerlerle çalışıyoruz ve bu şekilde ilerliyoruz. Bu ekosistemi de ilerleyen dönümlerde genişletmeye ve geliştirmeye çalışacağız.”