int(6) Sisoft hangi çözümleri ile öne çıkıyor?
Kanada’ya aile göçmenliği başvuru süreci nasıl işliyor?

Kanada’ya aile göçmenliği başvuru süreci nasıl işliyor?

İsmail İnce Tarih :

Kanada Kültür Merkezi Müdürü İsmail İnce, Kanada’ya aile göçmenliği başvurularının nasıl ilerlediğini Wise TV’ye anlattı.

İnce, “Değerlendirme bütün aile üzerinden yapılıyor. Eşlerin her ikisinin de başvurması gerekmiyor, bir tanesinin başvurması yeterlidir. Başvuran kişi eşi ve çocuklarını da başvurusuna dahil edebilmekte. Değerlendirme bir bütün olarak alınmaktadır. Dolayısıyla ailenin başvurusu tek bir başvuru adı altında yapılmaktadır” dedi.

Kanada’ya kimler göç edebilir?

Kanada’ya kimler göç edebilir?

İsmail İnce Tarih :

Kanada Kültür Merkezi Müdürü İsmail İnce, Kanada’ya kimlerin göç edebileceğini Wise TV’ye anlattı.

İnce, “Genel itibariyle 3 kategori ile Kanada’ya göç edebilme hakkına sahip olunabileceğini söyleyerek, “bunlardan birincisi nitelikli göçmenler, nitelikli göçmenler belli vasıflara sahiplerse, ingilizce bilmek üniversite mezunu olmak ve iş deneyimine sahip olmak.  Bu kişiler nitelikli göçmen kategorisinde Kanada’ya göçmen olarak başvurabiliyorlar. İkinci kategori ise yatırımcı iş adamları, eğer iş adamları Kanada’ya yatırım yapmak istiyorsa orada bir işletme kurmak istiyorsa ve orada yaşamak istiyorsa sonrasında Kanada‘ya yatırımcı kategorisinde göçmenlik başvurusunda bulunabilir. Üçüncüsü ise öğrenciler, eğer öğrenciler Kanada’da eğitim aldıktan sonra Kanada’da belli bir süre çalıştıktan sonra yaşamak istiyorlarsa Kanada’ya göçmenlik olarak başvuru yapabilirler” dedi.

 

Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır?

Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır?

İsmail İnce Tarih :

Kanada Kültür Merkezi Müdürü İsmail İnce, Kanada öğrenci vizesinin nasıl alındığını Wise TV’ye anlattı.

İnce, “Kanada’ya öğrenci olarak kabul için gereken şartları anlatırken, “ öğrenci vizesi için öncelikle Kanada’da bir okuldan kabul mektubu alması gerekmektedir öğrencinin. Kabul mektubu öncesinde ingilizce dil sınavından geçer not alması gerekmekte. Eğer bir öğrenci ingilizce dil sınavından geçmişse ve üniversiteden kabul mektubu gelmişse Kanada devletine öğrenci başvurusunda bulunulabiliyor. Bu sadece tek başına yeterli değil, kişinin finansal durumunun da iyi olması gerekiyor” dedi.

 

Kanada oturum vizesi nedir? Nasıl alınır?

Kanada oturum vizesi nedir? Nasıl alınır?

İsmail İnce Tarih :

Kanada Kültür Merkezi Müdürü İsmail İnce, Kanada oturum vizesinin ne olduğunu ve nasıl alındığını Wise TV’ye anlattı.

İnce, “Kanada oturum vizesi Kanada göçmenlik programından gelmektedir. Kanada‘da yaşamak isteyen orada yaşamını devam ettirmek isteyen kişiler için oluşturulmuş bir programdır. Tüm dünya genelinde kabul edilir. Dünya genelinde eğitimli olan, iş deneyimi olan, tecrübesi olan ve İngilizce veya Fransızca konuşma becerisini sağlayabilen kişiler Kanada oturum vizesi başvurusunda bulunabilmektedirler. Bu nedenle Kanada devleti her sene yaklaşık 270 bin ile 300 bin kişi arasında alım yapmaktadır. Bu programa da Kanada oturum vizesi veya express lt dediğimiz bir başvuru yöntemi ile bu başvuruları kabul etmektedir” dedi.

Bulut trendi ERP çözümlerini ne şekilde dönüştürüyor? Öne çıkan avantajları neler?

Bulut trendi ERP çözümlerini ne şekilde dönüştürüyor? Öne çıkan avantajları neler?

Erkan Şen Tarih :

Pargesoft Yönetici Ortağı Erkan Şen, bulut trendinin ERP çözümlerini nasıl dönüştürdüğünü Wise TV’ye anlattı.

Şen, “Özellikle son 2-3 senedir tüm dünyadaki teknolojik gelişmeler hem yazılımların hem de verilerin bulut ortamına taşınmasını getirdi. Bulut ortamı birçok avantajlar sunuyor. Özellikle hem ölçeklenebilirlik açısından, kapasite, performans, ulaşılabilirlik bu konularda oldukça esnek bir yapı. Maliyetleri de kullandıkça öde mantığında olduğu için ciddi avantajlar sağlıyor” diyerek bulut sisteminin firmalara sağladığı getirilerini anlattı.

Şen, firmaların teknolojik yeniliklerin ve güvenlik çözümlerinin önemine de dikkat çekerek, “teknolojik olarak her geçen gün yeni donanımlar, yeni yazılımlar çıkıyor. Bulut tabanlı çözümler hem teknoloji anlamında hem yazılım anlamında en güncel yeniliklerin kullanımına olanak sağlıyor. Bu açıdan da IT alt yapısı gerektirmeden yada o tarafta bir uzmanlık kaynak ihtiyacı duymadan çok rahatlıkla en son teknolojileri en son yazılımları firmalar kullanabiliyorlar. Bir diğer konu birçok kişinin, firmanın gündeminde olan güvenlik konuları. Şöyle bir ön yargı var bulut tabanlı çözümler benim verilerim buluta taşındığı zaman güvenliği konusunda şüpheler ortaya çıkıyor ve güvenlik nasıl sağlanacak, benim verilerimin başkasının eline geçmesine nasıl engel olunacak” dedi.