int(6) Akademist’in spor akademisi çalışmaları nelerdir?
Bilinçaltı terapisi nedir?

Bilinçaltı terapisi nedir?

Seda Ülgen Tarih :

Aqua Yaşam Uzman Doktoru Seda Ülgen, bilinçaltı terapisini Wise TV’ye anlattı.

Ülgen, “Bilinçaltının korkulduğunun aksine bizler için çok faydalı olabileceğini belirten Ülgen, “Bilinçaltı sahip olabileceğimiz en muhteşem en sihirli güçtür. Genelde insanlara bilinçaltı dediğiniz zaman, bilinçaltından kurtulmalıyım alın bunu silin lütfen benden uzaklaştırın diye getirirler. Oysa tam tersi bilinçaltı olmadan bizim yaşamamız mümkün değil. Kendimizi korumamız mümkün değil. Şöyle örnekleyebiliriz, sizin gözünüze bir kalem atsam hemen elinizi kaldırır ve kendinizi savunmaya geçersiniz, bunu düşünerek yapmaya kalkışsanız gözünüze kalem çoktan girmiş ve sizi yaralamış olur. Bilinçaltı bedenimizin otomatik tepkileri gibi bizim için karar vermeye çalışan bizden daha akıllı görünen bir mercektir. Hayatımızın %98-99’unu yönetir. Tek sorun bilinçaltının küçük yaşlardan itibaren bu kalıplarını, doğrularını oluşturması. O yüzden de bazen biz istediğimiz bir seçimi yaparken bilinçaltının doğrularıyla çakıştığı için istemediğimiz bir hayata sürükleniyoruz. Bilinçaltı terapileri veya bu konudaki eğitimler hem kendi şifrelerimizi okuyabilmeyi, bu blokajların anahtarlarını edinmeyi ve bu yolu tanıyarak gelecekte tekrar bir doğru oluşturduğunda bu bize hizmet etmiyorsa bu doğruları, dönüştürmek için anahtarlarımızın şifrelerimizin elimizde olması demek” dedi.

İstanbul Medikal Termal Tuzla’da yaşam koçluğu hizmetleri neler?

İstanbul Medikal Termal Tuzla’da yaşam koçluğu hizmetleri neler?

Şebnem Güneyman Tarih :

İstanbul Medikal Termal Yaşam ve Diyabet Koçu Şebnem Güneyman, İstanbul Medikal Termal Tuzla’da gerçekleştirilen yaşam koçluğu hizmetlerinin neler olduğunu Wise TV’ye anlattı.

Güneyman yaşam koçluğu olarak ele alınan sistemin, gelen kişileri ağırlamak ve doğru şekilde sağlıklı iletişimi kurmak olduğunu söyledi.

Güneyman, “Hangi sorundan ötürü burada olduklarını çözebilmek ve bundan sonraki hayatlarında nasıl ilerlemeleri gerektiği konusunda bilgi vermek için yaşam koçlarımız var. Bende yaşam ve diyabet koçuyum. Biliyorsunuz diyabet çok büyük bir salgın. Bulaşıcı değil ama diyabet aldı başını gidiyor. Avrupa’da diyabet ve obezite konusunda ülkemiz maalesef birinci sıraya oturmuş durumda. Ve artık diyabeti önlemek amacıyla yapılan çalışmalar var. Biz burada diyabetlinin motivasyonunu artırmak, yaşamsal eğitim ve püf noktaları aktarmak için bulunuyoruz. Bunun yanı sıra diyabetten korunmak için çalışmamız var. Bu çalışmada var olan suyumuzu detoks olarak kullanıyoruz. İçimizde birikmiş olan toksifikasyonları, aldığımız ilaçlardan, araba egzozlarından çıkan dumanlardan, havadaki kurşundan, yediklerimizin içindeki kimyasal maddelerden bağırsaklarımız çok zarar görüyor ve bizim diyabetimizi de etkiliyor. Çünkü bütün o toksikler bizim bünyemize yerleşmiş bulunuyor. Dolayısıyla biz bu suyu içerek diyabetin içine girmeyi önlemiş, diyabet içindeysek de birçok komplikasyonu önleyici bir adım atmış oluyoruz. Her diyabetliye ve diyabet adayı olan kişilere suyumuzu tavsiye ediyorum. Yaklaşık 700 senedir var olan bu termal su; yaşayan ve tedavi eden bir su” diyerek diyabet ve diyabete bağlı herkesi merkeze davet etti.

Çamur (peloid) kürü nedir?

Çamur (peloid) kürü nedir?

Köksal Köse Tarih :

İstanbul Medikal Termal Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Köse, çamur kürünün ne olduğunu Wise TV’ye anlattı.

Köse peloid kürünün içeriğinde birçok bitkinin bulunduğunu ve mineral suyun peloid kürü için tamamlayıcı bir içerik olduğunu belirtti.

Köse yaptığı açıklamada, “Çamur dediğimiz şey bir nebati topraktır. Bu nebat doğadaki ağaçların sonbaharda kurumuş yapraklarının yere dökülmesiyle birlikte yerdeki bitki örtüsü ve kar sularıyla karışarak ovalarda biriken kısımda oluşan kısımdır. Yani nebat dediğimiz şey tamamen doğal bir bitki örtüsüdür. Bunun içinde öyle şifalı bitkiler vardır ki insana ziyadesinden fazla şifa verebilir. Bir bitki çayını sıcak suyun içine koyuyoruz ve içiyoruz şu hastalığa iyi gelir diyoruz. Şimdi bir düşünün tüm doğadaki o şifalı bitkiler kurumuş ve toprakla karışmışlar ve nebat toprağı medyada getirmişler. O toprağı biz alarak mineral su ile karıştırıyoruz kür elde ediyoruz. Bu kürle birlikte insana büyük bir canlılık veren içindeki o şifalı bitkilerin mineralleriyle vitaminleriyle insanları besleyen bir gücü bir toprağı insanlarla harman ediyoruz. Belli bir sıcaklıkta vücuttaki toksin ve asalakları ter ile atıp mineral suyun içindeki mineral ve toprağın gücüyle buluşturup o çamurun içindeki tüm gücü insanlara vermeye çalışıyoruz. Peloid dediğimiz işlem böyle bir işlem” dedi.

 

İstanbul Medikal Termal Tuzla neden bir arınma merkezi?

İstanbul Medikal Termal Tuzla neden bir arınma merkezi?

Aslan Tan Tarih : 29 Aralık 2016

İstanbul Medikal Termal Genel Koordinatörü Aslan Tan, İstanbul Medikal Termal Tuzla’nın nasıl bir arınma merkezi olduğunu Wise TV’ye anlattı.

İstanbul Medikal Termal Eğitim Araştırma ve Kür Merkezi’nin sadece sağlıklı yaşam ve detoks merkezi değil aynı zamanda bir kaplıca olduğunu vurgulayan Tan, buranın İstanbul’un en eski ve önemli kaplıcası olduğunu söyledi. Termal sistemin değerini belli yaş gruplarının daha fazla bilindiğini ve bugüne kadar eski tesislerin verdiği hizmet bilindiği için sadece onunla ilgili olan insanların tercih ettiğini belirtti.

Bu kalıplaşmış durumu değiştireceklerini söyleyen Tan, “Bu yeni ve modern tesislerle beraber çok geniş bir kitleye hitap ediyoruz.Burası bir ruhsal arınma bir bedensel arınma ve sonucunda bütüncül tıbbın, ilim ve bilimin tüm fonksiyonlarının kullanıldığı bir tesis.Sonuç itibariyle tesisten dışarı çıkıldığında farkındalık yaratacak bir termal merkez oluşturduk. Buradaki hedefimiz insanlara sadece kolon terapisiyle bağırsak temizliğini yapıp bu detoks çalışmasından sonra nasıl besleneceklerini öğretmek değil, aynı zamanda kişileri birebir dinleyerek birebir sağlık hizmeti vermek, onlara özel beslenme onlara özel bir terapi uygulamak. İşte ruhsal terapi burada başlıyor. NLP ile Reiki ile yaşam koçluğu dersleriyle, psikolog çalışmalarıyla, sağlıklı beslenme dersleriyle, workshop uygulamalarıyla, akşamları yatmadan önce yapılacak belgesel sunumlarla, sohbetlerle, bir takım sanatsal aktivitelerle tüm bu uygulamalarla o insanlara yeni ve sağlıklı bir yaşamı nasıl uygulayacaklarını hissettirmek, hem ruhsal arınmalarını sağlamak hem de bedensel arınmalarını sağlamak amacımız. Bu işlemler çerçevesinde suyumuz ana tema olacak ve eğitmenlerimiz tüm bu bahsettiğimiz uygulamalarla insanları dolu dolu bir programla buluşturmak.” diyerek kapsamlı bir sistemin uygulandığını söyledi.

Programın yalnızca otel sınırlarıyla kalmadığını belirten Tan, “Hayat koçları onları takip edecek.Daha sonraki dönemlerde de onlara sorular sorarak takip edecekler. Bizim için en önemli şey uygulamalardan sonra bu kapıdan dışarı çıktıklarında şunu demeleri, “Ben buraya rahatsız bir misafir olarak geldim, şimdi farkına vardım ki Allah’ın bana verdiği bu beden ve o bedenin içinde emaneten duran ruhum yani ruhumun evi olan bedenimi temiz tutarsam önce Allah’a karşı bir fayda sağlamış olurum ardından etrafıma, çevreme, aileme yani beni sevenlere karşı bir fayda sağlamış oluyorum. Kendime iyi bakıp bu vücudu korursam, etrafımdaki kimseyi de rahatsız etmem, kimseye maddi ve manevi yük olmam iyi bir toplum olma noktasında da herkese örnek olurum” bizim dokunmak istediğimiz şey bu. Sadece bir kişinin hayatına dokunsak, ona bile değer” dedi.

İstanbul Medikal Termal Tuzla’nın sosyal sorumluluk konusunda katkıları nelerdir?

İstanbul Medikal Termal Tuzla’nın sosyal sorumluluk konusunda katkıları nelerdir?

Aslan Tan Tarih :

İstanbul Medikal Termal Genel Koordinatörü Aslan Tan, İstanbul Medikal Termal Tuzla’nın sosyal sorumluluk konusundaki katkılarının neler olduğunu Wise TV’ye açıkladı.

Tuzla bölgesindeki yapılan bu projelere yaklaşık 80 milyon $ civarında bir yatırım yapıldığını ve projenin hem yeni yatırımlara örnek olabileceğini hem de var olan yatırımların daha iyi çalışması sağlayabileceğini belirten Tan, yatırımlar yapılırken sosyal sorumluluk bilincinin de aksatılmaması gerektiğini belirtti.

Tan yaptığı açıklamada, “Ancak tabi ki bu tür yatırımlar yaparken de acaba sosyal topluma, halka nasıl bir yansıması olacak. Burada yaratılan değerlerden onlara bir fayda olacak mı? Bunlarla ilgili de düşündük bunlardan bir tanesi “askıda sağlık” projesi. Askıda ekmek projesi vardı bu modellemenin sağlığa uyarlanmış şekli. Hedefimiz 40 tane Sivil Toplum Örgütü, özel ve kamu kuruluşlarından seçilecek 40 tane alandan yılda 5’er tane gerçekten yardıma muhtaç tedaviye muhtaç ve sonuç alamamış kişilerin tespit edilmesi ve senede en az 200 gerçek ihtiyaç sahibine bu askıda sağlık projesi kapsamında hizmet vermek. Bunun sermayesi nereden oluşacak derseniz, bunun bedeli bizim burada verdiğimiz hizmetlerden bize gelip paket alan kişilerin bıraktığı değerlerden veya kendi döner sermayemizin oluşturduğu değerlerden karşılanacaktır. Kimden geldiği ve kime gittiği belli olmayan şekillerle projemizi yıpratmadan bu “askıda sağlık” projemizi uygulayacağız. Bununda bir model olmasını ve herkesin bir deniz yıldızını kurtarması modeline benzer çalışmalar yapmasını arzu ediyoruz. Bunun dışında İstanbul Medikal Termal olarak bir müzik korosu kurmayı düşünüyoruz.Bunu misafirlerimizle oluşturmak istiyoruz. İstanbul Medikal Termal doğal ürünler marketi oluşturmaya çalışıyoruz. İstanbul Medikal Termal sanat akademisiyle bir takım aksiyonlar yaparak sanatçıların ebru, hat, resim gibi değerlerini fuaye alanlarımızda sergileyip müşterilerimize satabilirler. Böylelikle onlar da bir değer kazanabilirler. Bunların dışında İstanbul Medikal Termal portalını oluşturmayı düşünüyoruz, misafirlerimizin kendi arasındaki dert ve sıkıntılarını konuşabildiği. Ayrıca yine İstanbul Medikal Termal adı altında Medikal Akademi oluşturmaya çalışıyoruz. Bu da üniversitelerle karşılıklı işbirliği yaparak sertifika programlarıyla sağlık koçları, yaşam koçları, spa yöneticiliği gibi unsurları oluşturmak istiyoruz” diyerek sosyal sorumluluk kapsamında birçok farklı projelerinin bulunduğunu ve projelerinin yenilenerek sürekliliğinin sağlanacağının altını çizdi.