int(6) SAP Esnek Yan Haklar Çözümü’nün avantajları
Esnek Yan Haklar Çözümü nedir?

Esnek Yan Haklar Çözümü nedir?

Makbule Shakalla Tuncerli Tarih :

Wise TV’ye konuşan SAP Çözüm Portföyü Geliştirme Yöneticisi Makbule Shkalla Tuncerli, İnnova’nın geliştirmiş olduğu SAP Esnek Yan Haklar Çözümü hakkında detaylı bilgi verdi.

Esnek Yan Haklar Çözümü’nün İnnova’nın SAP portal üzerinde geliştirmiş olduğu bir çözüm olduğunu söyleyen Tuncerli, “Günümüzde şirketler çalışanlarına esnek yan haklar sunmaktadır. Örneğin çalışanınızın kendi sağlık sigortası varsa şirket tarafından sağlanan sağlık sigorta prim katkısını başka bir konuda kullanabilmektedir. Örneğin spor salonu üyeliği ya da bir eğitimin alınmasında bu bütçeyi kullanabilmektedir. Bu anlamda SAP ERP kullanan şirketlerin bu çalışanlarının taleplerini almaları, siteme dahil etmeleri, bordro ve diğer İK sistemlerinde bu anlamda gerekli olan hesaplamaları ve güncellemeleri yapması gerekmektedir. SAP Esnek Yan Haklar Çözümü de, bu ihtiyaca çözüm sağlamaktadır. SAP İK modüllerini kullanan şirketlerde, SAP İK portalı üzerinde eklenen bu çözüm sayesinde çalışanlar kendilerine sunulan bütçenin kullanımını belirleyebilirler. Pozisyonlar bazında veya şirketteki kıdem, rol veya departman bazında sunulan esnek yan haklar paketinden kendi tercihlerini yapabiliyor. Ve bu tercihler İK birimlerine iletilir. İK birimleri de diğer kurumsal sistemlerine, kendi İK bordro sistemlerine bu bilgileri iletip, akabinde çalışana bu bilgilerin sağlanması için gerekli önlemlerini almaktadır.” dedi.

“Kiosk İnnova’nın uçtan uca hizmet veren bir yapısı var”

“Kiosk İnnova’nın uçtan uca hizmet veren bir yapısı var”

Sevim Kızıltan Tarih :

Wise TV’ye konuşan İnnova Dijital Signage Çözüm Yöneticisi Sevim Kızıltan, Digital Signage çözümlerinde neden Kiosk İnnova’nın tercih edilmesi konusunda detaylı bilgi verdi.

Kiosk İnnova’nın 10 yıldır bu sektörün içinde ve kaliteden ödün vermeyen bir yaklaşımla ilerlediğini söyleyerek konuşmasına başlayan Kızıltan, “Bu alandaki projelerimizde ilk adımımız analiz oluyor. Bizi ayrıştıran faktörlerden birisi de bu. Müşteri deneyim tasarımları ile yola çıkıyoruz. Hedef kitle ile birlikte onları en iyi yakalayacak içerikleri tasarlama noktasına kadar birlikte çalışmalar yapıyoruz ve ondan sonra çözüm tasarımına geçiyoruz. Çözümlerimizi kullandığımız ürünlerin mutlaka endüstriyel ürünler olmasına dikkat ediyoruz. Bugün halen birçok kişi endüstriyel ürünlerle, evlerimizde kullandığımız televizyonlarla arasındaki farkı bilmiyor. Digital Signage sisteminde kullanılan ekranların endüstriyel olması uzun saatler çalışması ve uzun yıllar kullanılabilmesi açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca uzaktan yönetilebilirlik açısından da büyük farklar var evdeki televizyonlardan. Bunların dışında, kendi bünyemizde geliştirdiğimiz süit uygulamamız Windows ve Android sistemlerin dışında, doğrudan ağa bağlanabilen ve ağdan içerik yüklemesi yapabilen çiftli ekranları da destekleyecek şekilde güncellendi.” şeklinde konuşmasına devam etti.

“TÜRKİYE’DE 12 NOKTADA ANINDA HİZMET SUNABİLİYORUZ”

Genel anlamda Kiosk İnnova’nın uçtan uca hizmet veren bir yapısı olduğunu vurgulayan Kızıltan, “Sistemin tasarlanması, çözümün sunulması ve sahada devreye alınmasından sonra, bu sistemlerin desteğinin verilmesi ve içerik yönetiminin yapılması, hedef kitleye uygun bir biçimde medya tasarımlarının yapılması, gerekli videoların düzenlenmesi, animasyonların hazırlanması gibi birçok noktada işin içinde oluyoruz ve müşterilerimize her ihtiyaç duydukları alanda destek verir konumda oluyoruz. Kiosk İnnova olarak Türkiye çapında 12 noktada mevcut servis ofislerimizle anında yerinde destek hizmeti sunabiliyoruz. Böylece uçtan uca hizmeti bütün bileşenleriyle kapsayarak, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

 

“Digital signage sistemlerinde en önemli bileşen içerik”

“Digital signage sistemlerinde en önemli bileşen içerik”

Sevim Kızıltan Tarih : 28 Nisan 2017

Wise TV’ye konuşan İnnova Dijital Signage Çözüm Yöneticisi Sevim Kızıltan, digital signage sistemlerinde içerik yönetiminin önemine dair bilgilendirmede bulundu.

Digital signage sistemlerindeki en önemli bileşenin içerik olduğunu vurgulayan Kızıltan, “Ne kadar büyük bir ekran koysanız da, ne kadar teknolojik bir ürün koysanız da, doğru içerik ve doğru güncelleme ile yayına almadıkça bir anlamı kalmıyor. Digital signage sistemlerinde asıl amaç ekranlardaki içerikleri izletmek. Bu nedenle içerik ve içerik yönetimi son derece önemli. Hatta bu sektörün en gözde mottolarından birisi de; ‘doğru yerde, doğru zamanda, doğru içerik’tir. Bunu örneklemek gerekirse, bir restaurant zincirini hatta bir fastfood noktasını düşünelim. Burada öğle vaktinde anlık bir kampanya yönetimini ekrandaki içeriklerle yapmanız mümkün. Oradaki satın almayı yönlendirebilirsiniz. Sonrasında daha dingin içerikler ve uzun vadeli görsellerle ortamı farklılaştırabilirsiniz. Bekleme alanı ortamlarında da yine insanları sıkmayacak şekilde, ortamı ve imajı şekillendirecek içeriklerle insanların hoş vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Böylece bekleme süresindeki algıda düşmüş olur. Öte yandan içeriklerin şekillendirilmesi de çok önemli. Burada medya tasarımı ön plana çıkıyor. Ne gösterdiğiniz çok önemli. Bu görselleri güncellerken de zaman planını doğru yapmak. Sabah saatlerinde, akşam saatlerinde belli içerikler, trafiğin yoğun olduğu anlarda belki daha dingin içeriklerle ortamı daha sakin tutmak olabilir. Dolayısıyla işin tüm esprisi içerik ve bu içeriğin nasıl yönetildiği ile bitiyor.” dedi.

 

 

 

“Digital signage sistemlerinde yazılımın kullanımı çok kolay olmalı”

“Digital signage sistemlerinde yazılımın kullanımı çok kolay olmalı”

Sevim Kızıltan Tarih :

Wise TV’ye konuşan İnnova Dijital Signage Çözüm Yöneticisi Sevim Kızıltan, Digital Signage yazılımının içerik yönetimi özelliklerinden ve bir yazılım seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsetti.

Digital signage sistemlerinde yazılımın tüm yapıyı kurgulayan temel faktör ve içerik yönetimini de sağlayan platform olduğunu vurgulayan Kızıltan, “Bu yazılımın öncelikle kullanımı çok kolay olmalı. Nasıl ki bugün hepimiz Microsoft ortamında powerpointi açtığımızda herhangi bir bilgisayar ve program bilgisine ihtiyaç duymadan kullanabiliyorsak, bir digital signage yazılım paketi de aynı basitlikte olmalı. İçerik yayın yönetimini yapan ekipler çok etkin ve hızlı çalışmalarını gerçekleştirebiliyor olmalılar. Onun ötesinde tabi ki arka planda kompleks çalışmalara da izin vermeli. Sistemin nasıl yönetildiği, ekranların nasıl gruplandığı, bunların izlenmesi, takibi, raporlamaları gibi fonksiyonlara da izin vermeli. Öte yandan aynı anda tek ekranda birden fazla içeriğin gösterilmesi, farklı kaynaklardan alınan içeriklerin ekranlara aktarılması gibi fonksiyonlara izin vermeli.

“EKRANLARA UZAKTAN ERİŞİM SAĞLANABİLMELİ”

Tüm bunların yanında ekranlara uzaktan erişim sağlanabilmesi gerektiğini de belirten Kızıltan, “Herhangi bir müdahale olmadan ekranların belli bir saatlerde ve belli bir program dahlinde kapatılıp açılabilmesi, renk ve ses ayarlarının yapılabilmesine tüm bu fonksiyonlara yazılım platformu izin vermeli. Ayrıca günümüz teknolojisi çok hızlı gelişiyor. Sensörler, kameralar, farklı sistemlerle entegre çalışabilecek şekilde güncellemelere açık olmalı ve bu güncellemeler kolaylıkla yapılabilmeli. Artık akıllı sistemlerden bahsediyoruz, öğrenebilen makinelerden bahsedebiliyoruz. Sistem bu tarz yeniliklere açık olmalı. Bizim kendi bünyemizde geliştirdiğimiz içerik yönetimi yazılımımız, tüm bu bileşenleri, tüm bu noktaları da göz önünde bulundurarak geliştirdik ve yaşayan bir uygulama olarak devam ediyor.” dedi.

Digital Signage ekranlarını anlık güncelleyebilmek büyük avantaj sağlıyor

Digital Signage ekranlarını anlık güncelleyebilmek büyük avantaj sağlıyor

Sevim Kızıltan Tarih :

Wise TV’ye konuşan İnnova Dijital Signage Çözüm Yöneticisi Sevim Kızıltan Dijital Signage çözümlerinin mağazalarda hedef kitleyi nasıl yakaladığını anlattı.

Mağazada dolaşan insanların etrafına bir bakındığında hep statik eşyalar ve statik görseller gördüğüne değinerek Dijital Signage ekranların avantajlarından bahseden Kızıltan, “Mağaza görsellerinin içerisinde hareketli bir şey olduğunda bakışı oraya kayar. O nedenle bu büyük bir avantaj. Çünkü biz Dijital Signage ile değişken ve dinamik içeriklerinden bahsediyoruz. Bir yandan da bunların doğru tasarımlarından bahsediyoruz. İnsanların bulunduğu ortama, hedef kitleye göre doğru tasarlanmış ve şekillendirilmiş bir içerikle, dikkati yakalamak çok kolay. Burada içeriklerin nasıl güncellendiği yani yayın yönetimi de çok önemli. Saat bazı olabilir, ortama göre olabilir, bir ortamda 10 ekran varsa hepsinde bazen aynı içerikle etkiyi arttırmak olabilir. Dolayısıyla işin püf noktası, tasarımda ve içeriğin doğru yönetilmesinde. Buradaki rekabet, statik posterler esasında. Statik posterler bir kere konulduğunda haftada bir kere yenileniyordur. Ama insanlar bunu gördükçe artık alışkanlık haline geliyor, en güzel içeriği de hazırlasanız, en güzel indirimi de aktarıyor olsanız kanıksıyor, ilgi çekmiyor ve dönüp bakmıyor. Ne zaman ki siz o içeriği hareketlendirdiniz, büyüyen küçülen bir hale getirdiniz, akan bir içerik haline getirdiniz, o zaman insanlar dönüp bakıyorlar. Statik ekranlarla kıyasladığımızda, Dijital Signage ekranlarını anlık güncelleyebilmek mağazalara büyük bir avantaj sağlıyor. Statik posterleri olsa olsa firmalar haftada bir kere güncelleyebilir ki bu bile uzun bir periyod. Dijital Signage ekranlarında anlık etkileşime ve anlık kararlara göre çok hızlı ve yüzlerce noktadaki içeriği anında güncellemek mümkün.” dedi.

 

 

Maliyeti düşürmek için dijitalleşmenin önemi

Maliyeti düşürmek için dijitalleşmenin önemi

Mehmet Ender Kızılkan Tarih :

Wise Tv’ye konuşan İnnova Ürün Yöneticisi Mehmet Ender Kızılkan, kurumların icra ve dava dosyalarının takibi sürecinde maliyeti nasıl azaltabilecekleri konusunda bilgi verdi.

Kurumların hizmet verdiği sektöre göre icra dosyalarının sayılarının ve tutarlarının değişkenlik gösterdiğini söyleyen Kızılkan, “Dosya sayılarını on binlerle ifade edebildiğimiz gibi bu rakam milyonlarla da gelebiliyor. Burada en önemli konuların başında süreçteki operasyonel verimliliği arttırmak var. Süreçteki hata riskini arttıran manuellikten ne kadar uzaklaşıp, süreçleri ne kadar otomatize edersek, aslında o kadar verimlilik artışı sağlayabiliyoruz. Tüm süreci yazılım ortamında bir akış doğrultusunda yönetebilmek, dokümanları dijital ortama taşıyabilmek, aslında beraberinde maliyet düşüşlerini sağlıyor ve kurumların karşılaşabileceği hata miktarını da minimalize ediyor.” diyerek sözlerine devam etti.

“MALİYETİ DÜŞÜRMEK İÇİN TAHSİLAT SÜRECİNİ AZALTMAK GEREKİYOR”

Maliyeti düşürmedeki en önemli konunun, tahsilat sürecini azaltmak gerektiğini vurgulayan Kızılkan, “Kuruma ait olan bir değeri en hızlı olarak kuruma nasıl döndürebilirsek bu maliyeti de bu oranda düşürebiliyoruz. Bu noktada icra dosyası için hızlı takip başlatmak, dosyayı yüksek performans gösteren sözleşmeli büroya atama, tüm onay süreçlerini zaman kaybetmeden yapabilmek, mevcut dosyadaki değişimi ve yeni dosyadaki değişimleri takip edebilmek önem kazanıyor. Kullanılan yasal takip çözümünün süreci ne kadar otomatikleştirdiği, hızlandığı, raporlaması ile ne kadar görünür kıldığı ve kurumun ihtiyacı olan iç ve dış sistemlerle ne kadar entegre olabildiği büyük önem taşıyor.” dedi.

 

 

“Lega ile 81 ilde tüm icra ve dava dosyaları yönetiliyor”

“Lega ile 81 ilde tüm icra ve dava dosyaları yönetiliyor”

Mehmet Ender Kızılkan Tarih :

İnnova olarak geliştirdikleri Lega ürünü hakkında Wise TV’ye konuşan İnnova Ürün Yöneticisi Mehmet Ender Kızılkan, Lega ile dava süreçlerinin nasıl kolay bir ortamda yürütülebildiğini anlattı.

İcra ve dava dosyalarının birbirini tetiklediği durumların oluşabildiğine dikkat çeken Kızılkan, “Bir dava dosyası nedeniyle ilişkili bir icra dosyası oluşabildiği gibi tam tersi de aslında mümkün. Bireysel müşterilere hizmet sunan kurumların icra ve dava süreçlerini mutlaka ilişkili bir biçimde tek noktadan yönetmelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca kurumların hizmet sunduğu coğrafi alanlar da birbirinden farklılıklar gösterebiliyor. Bu bir il olabildiği gibi bölge ya da ülkenin tamamı olabiliyor. Tüm ülkeyi kapsayan büyük operasyonlarda, hizmet sunulan sektöre göre yüz binlerce müşteri ve milyonlarca dosya anlamına gelebiliyor. Büyük operasyonların verimli yönetilebilmesi için çok sayıda hukuk bürosu ile çalışmak ve bu hukuk bürolarının performanslarını ölçümlemek oldukça kritik bir noktaya geliyor. Kurumların icra ve dava süreçlerini yönetmek için kullandıkları en önemli araç yasal takip yazılımları. Bu yazılım tüm ihtiyaçlara cevap vermeli, ölçeklendirilebilir olmalı, kolay yönetilebilmeli ve her zaman her yerden kesintisiz ulaşılabilmeli. Doğası gereği bu beklentileri karşılayabilmesi için bu çözümün web tabanlı olması gerekiyor. Web tabanlı çözümümüz Lega ile müşterilerimiz tüm Türkiye’deki icra dosyalarının dörtte birini yönetebilmekte, 81 ilde 600’den fazla hukuk bürosu ile çalışabilmekte, lehte aleyhte tüm icra ve dava dosyalarının bütünleşik olarak en etkin biçimde yönetebilmekteler.” dedi.

 

 

 

İnnova avukatların işini kolaylaştırdı

İnnova avukatların işini kolaylaştırdı

Mehmet Ender Kızılkan Tarih :

Wise Tv’ye konuşan İnnova Ürün Yöneticisi Mehmet Ender Kızılkan, avukatların iş hayatını kolaylaştıran UYAP uygulamasının sağladığı faydalar hakkında detaylı bilgi verdi.

İnnova olarak bilişim sektörüne sağladıkları faydalara değinen İnnova Ürün Yöneticisi Mehmet Ender Kızılkan, “İnnova olarak bizim açımızdan en önemli konuların başında en iyi kullanıcı deneyimleri sunmak ve ürünlerimize innovasyon katabilmek geliyor. Türkiye’de akıllı telefon kullanımı oldukça yüksek. Buna rağmen sahadaki avukatların temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir mobil uygulamanın olmadığını ve bunun bir ihtiyaç olarak talep edildiğini gördük. Bu talep üzerine Lega Ligth ve Lega Cloud ürünlerimizde Android, IOS ve Windows tabanlı akıllı telefonlarda kullanılabilecek bir mobil uygulama geliştirdik.” diyerek konuşmalarına devam etti.

AVUKATLAR UYAP UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREBİLİYOR

Avukatların akıllı telefonları ile uygulama mağazalarından, UYAP uygulamasını ücretsiz bir biçimde indirebileceklerini belirten Kızılkan, “Mobil uygulamamızla, akıllı telefonla çekilen doküman fotoğraflarının dosyayla ilişkilendirilebilmesi, masraf onaylarının yönetilebilmesi, duruşma sonrası notların beklemeksizin sisteme aktarılabilmesi ve duruşma için gerekli olan uyarıların avukatlar özelinde yönetilebilmesi ve dosyanın dijital kopyasına ulaşmak için sorgulama yapılması mümkün. Bu işlemleri yapmak için ofise dönmenize artık gerek kalmıyor. Hedefimiz tüm mobil cihazlar ve platformlar üzerinden en üst düzey kullanıcı deneyimini sunarken, müşterilerimizin hayatını teknoloji ile kolaylaştırmak.” dedi.

 

 

“Kurumlar, başta kişisel verilerin envanterini çıkarmalı”

“Kurumlar, başta kişisel verilerin envanterini çıkarmalı”

Tolgay Budak Tarih : 27 Nisan 2017

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında Wise TV’ye konuşan İnnova Yönetim Sistemleri Takım Lideri Tolga Budak, kurumların Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum sağlaması için neler yapmaları gerektiği hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

Kurumların işledikleri kişisel verilerin korunması için kanunun gerektirdiği bazı koşulları yerine getirmesi gerektiğine dikkat çeken Budak, “Başta kişisel verilerin envanterini çıkarmak öncelikli görevleri arasında. Kişisel veri envanterinde ne tip kişisel veriler bulunduğu, bunları nerelerde tuttukları, nerelere transfer ettikleri, kimlerle paylaştıkları ve ne kadar süre ile tutmaları gerektiğini belirlemeleri gerekiyor. Akabinde kişisel veri envanteri üzerinden bir risk analizi çalışması yapılmalı. Hem kanunun gereksinimleri açısından hem de bu kişisel bilgileri korumak açısından ne tür riskleri olduğunu kurumların görmesi gerekiyor. Burada belirlenen risklerin bertaraf edilmesi için bir risk indirgeme çalışması yapılmalı. Burada da idari ve teknik kontrollerin belirlenmesi gerekiyor. Belirlenen idari ve teknik kontrollerin sürekliliğinin sağlanması içinde kişisel veri yönetimi ile ilgili süreçler tanımlanmalı ve kurum içerisinde uygulamaya alınmalıdır. Aynı zamanda kurumlar da, kişisel veri yönetimiyle ilgili süreçleri kendi çalışanlarına tanıtması, bu konuda çalışanlarını da bilinçlendirmelerini bekliyoruz.” diyerek konuşmalarına devam etti.

“KİŞİSEL VERİYLE İLGİLİ KARAR VERECEK KİŞİSEL VERİ SORUMLUSU ATANMALI”

Kurum veya firmaların kendi içlerinde kanuna uyumlu düzenlemeler yapılması gerektiği konusunda da bilgi veren Budak, “Kanunun gereksinimlerinden biri olan kişisel veriyle ilgili yönetim kararlarını verecek, kurumun özel ya da tüzel kişilikte bir kişisel veri sorumlusu ataması, akabinde de bu kişisel veri sorumlusunun yetkilendirdiği, kişisel veri işleme sorumluları tanımlanmalı ve kişisel veri sorumlusunun da sicil kaydı yapılmalıdır. Kurumların işledikleri kişisel verilerle ilgili, bu kişisel verileri aldıkları kişisel veri sahiplerinden açık rızalarını almaları, bunlarla ilgili veri sahiplerinin herhangi bir bilgilendirme ihtiyacı duyduğunda uygun mekanizmalarla da bilgilendirme yapmaları gerekmektedir. Aynı zamanda sistemin zafiyetlerini gidermek ve sürekli iyileştirmesi anlamında da iç denetim mekanizmalarının, dinamiklerinin oluşturulması gerekmektedir.” dedi.