future-of-internetTürkiye’nin bilişim sektöründe önemli bir yeri var. Dünya pazarında baktığınızda Türkiye büyük bir pazar. Genç nüfusu fazla olduğu için teknoloji ürünleri çok fazla ithal ediliyor, birçok uygulama kullanıyoruz. Ve rakamlara baktığımızda; facebook, twitter, Linkedin rakamlarında hep ilk ondayız. Dolayısıyla interneti en fazla kullanan ülkelerden biriyiz. Bunun yanı sıra çok başarılı şirketler de var. Dinamikleri itibarıyla ihracat yapan yerli firmaları olduğu, başarılı yerli firmaların olduğu bununla beraberde ciddi bir tüketici potansiyelinin olduğu düşünüldüğünde bu dinamikleri itibarıyla Türkiye başarılı bir ülke.

Şanslıyız çünkü 2023’e girerken çok daha başarılı olma şansımız var. Neden? Çünkü genç nüfusumuz var ve girişimcilik çağını yaşıyoruz. Dünyaya baktığımızda facebook, twitter, linkedin hepsi yeni kurulan şirketler ve gençlerin kurduğu şirketler. Dolayısıyla Türk gencinin de pratik zekası ve başarılı mühendisleri göz önünde bulundurulursa bizimde girişimcilik alanında başarılı olma şansımız var.

Oyun sektöründe dünyada ilk üçe giren Türk şirketleri bunun en güzel örnekleridir. Bu sektörde 40 ülkeye ihracat yapan Türk firmalar bunlar. Dolayısıyla bu gibi örnekler 2023’e giderken çoğalırsa çok başarılı oluruz. Teknolojide çok daha iyi bir noktaya geliriz.

 

Burak Aydın 19.03.2013 - 18:04’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR