keyboardBilişim sektöründe Türkiye önemli bir pazar. Rakamlara baktığımızda sosyal medyada dünyada hep ilk ondayız. Teknolojiyi yoğun kullanan genç nüfusumuz var.

Türkiye 2023’e yaklaşırken girişimcilik alanında da etkili adımlar atıyor. Bunun bilişim sektörüne olumlu yansımalarını görüyoruz. Dikkat edin dünya çapında gençlerin kurguladığı inovatif fikirlerle başarıya ulaşmış facebook, twitter gibi örnekler var. Bu seviyede olmasa da Türkiye’den de önemli projeler çıkıyor. Mesela oyun sektöründeki firmalar çok başarılı. Aplikasyonlar noktasında da dünyanın 40 ülkesine ihracat yapan Türk firmaları mevcut.

Dünya pazarına ihracat yapan Türkiye menşeli şirketler eğer insan kaynağından yeterli oranda yararlanabilirse çok avantajlı duruma gelebilirler.

2023’e giderken umut verici birçok sinyal alıyoruz. Başarılı örneklerin sayısını artırabilirsek bilişim ve teknoloji alanında iyi noktaya geleceğimizi düşünüyorum.

Türk girişimcilerin yapacak çok işi var. Çok fazla fırsat var. Ve bunun gerekli altyapı da belli oranda hazır. Ben gelecek adına oldukça umutluyum.

Burak Aydın 15.03.2013 - 17:29’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR