bannerOnline reklam alanında daha yaratıcı modellere ihtiyaç var. Çok çeşitli reklam modelleri var; ama kullanıcıyı rahatsız etmeyecek daha nitelikli reklam türleri ortaya konabilir.

İnsanların internette geçirdikleri süre içerisinde oyuna ayrılan zaman dilimi geniş bir yer tutuyor. Oyun oynayan insanlar bilgisayardan ayrıldığı vakit bunu tablet ya da cep telefonuyla da sürdürmek istiyor. İnsanlar, iş yoğunluğunun ve gün içindeki koşuşturmanın stresini sanal dünyada, atma çabasındalar. Bu durum markalar açısından önemli bir fırsatı barındırıyor.

İnsan hayatında önemli bir yer tutan oyun dünyasında markaların konumlanması reklamdan öteye geçemedi. Markanın, oyunun içine girmesi için detaylı bir çalışma yapmak gerekiyor. Bu çalışma sayesinde oyunun etrafında markalaşma ya da ürün yerleştirmenin ötesine geçilerek oyunun içinde markanın oyunun kahramanı olması sağlanabilir.

Bu bağlamda yurtdışında çalıştığımız bir tedarikçimizle oyun içerisinde tamamen marka için bir kahraman yaparak o markanın tüketicilerine şifre karşılığında sunabilmeyi denedik ve sonuç oldukça ümit verici.

Bu çalışma bize, bu dünyaya adım atabileceğimizi gösterdi. Artık markalar hem sosyal ağlardaki oyunlar hem de akıllı telefonlardaki oyunlarla insanların hayatlarına girebilecek. Yapılan son fuarlar televizyonlarda, konsollarında markaların yanında olacağını gösteriyor. Konsol üreticilerinin, oyunların içine alacağı reklamlarda zaman zaman oyun içi desteklerle bir yön bulacağı inancındayız.

Fırat Ertem 23.10.2013 - 15:45’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR