modern-office-furniture-interior-magnificent-design-ideasOfis dizaynı yapılırken öncelikle sizin istekleriniz ve ihtiyaçlarınız analiz edilir. Ne gibi özellikler arıyorsunuz, nerede, nasıl kullanacaksınız ve diğer detaylar değerlendirilir. Sonrasında bir iç mimar danışmanlığında ofisin dizayn edilmesi süreci başlamış olur.

Tasarım aşamasında ofis mobilyalarının meslek grubu için kullanılacağı belirleyici bir etkendir. Buna göre uygun renkler seçilir, tasarım yapılır.

İkinci parametre ise bütçedir. Hangi bütçe aralığında iseniz ona uygun fiyat ve tasarım seçenekleri üzerinden gidilir.

Üçüncü olarak ise çalışan personel sayısı ve bu doğrultuda ihtiyaçlar belirlenir. Kurumsal hassasiyetler göz önünde bulundurulur.

Ofis mobilyalarını aktif olarak tasarlarken ise mekânın özellikleri belirleyici rol oynar. Eğer mekân ham ise ofis mobilyaları daha esnek bir şekilde tasarlanır. Aksi takdirde kapı, parke ve duvar rengi gibi özellikler hesaba katılarak tasarım gerçekleştirilir.

Ofis tasarımlarının bir diğer vazgeçilmezi ise aksesuarlardır. İç mimar size hangi objeyi nerede konumlandırmanız gerektiği noktasında yardımcı olur, ancak siz genel olarak ofis mobilyaları ile aksesuarların dizayn noktasında birbirinden ayrılamayacağını unutmamalısınız. Örneğin çiçeklerinizi ofis mobilyanızın özelliklerine ve duruşuna göre yerleştirmelisiniz.

Murat Sarı 02.08.2013 - 14:41’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR