frontpageUserspots’u 2009 yılında kurduk. 2012’ye kadar da sadece kullanılabilirlik testi yaptık. Yaptığımız iş, mevcut bir ürünün insanlar tarafından nasıl kullanıldığını anlamak adına, kullanıcıları bir laboratuvara getirmek ve hareketlerini izlemek üzerineydi. Bu aşamadan sonra ürünün kullanıcılar üzerindeki etkisi ve nasıl şekillenmesi gerektiği ile ilgili firmalara bir rapor sunuyorduk.

2012 yılının başından bu yana artık kullanıcı deneyimi tasarımı da yapıyoruz. Buna göre farklı araştırma teknikleri kullanarak hedef kitlenin yaşadıkları sıkıntıları dinleyip, onların ihtiyaçlarını analiz ediyoruz. Daha sonra kullanıcılarla ilgili topladığımız verileri tasarım kararları haline getiriyoruz.

Kullanıcı deneyimi tasarımı dediğimiz şey hissiyatla alakalıdır. Bu nedenle ön planda tuttuğumuz şey web sitenin hedef kitlenin ihtiyaçlarına cevap vermesi ve beklentilerini karşılaması. Dolayısıyla yaptığımız işe etkileşim tasarımı da diyebiliriz.

Userspots olarak, Türkiye’de e-ticaret, finans ve gsm sektörlerinde birçok büyük firmayla çalışıyoruz. Bunun yanında sektöre yeni kişiler kazandırmak adına yaz kampı, staj programları vb. etkinlikler düzenliyoruz. İşin sadece iş yapma kısmında değil, bilgi paylaşımı tarafında da varız.

Mustafa Dalcı 02.05.2013 - 11:17’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR