fsImageResize

Markalar özellikle son 1-2 yılda dijital reklam bütçelerini arttırdı. Bu rakamın gün geçtikçe büyüyeceğini ön görüyoruz. Özellikle yakından tanıdığım ve bizim de portföyümüzde olan birçok firma arasında sadece dijital reklama bütçe ayıranlar söz konusu.

Dijital medya gelişmeye ve yaratıcılığa çok açık bir alan. Yapılabilecekler sınırsız. Çok büyük bütçe gerektirmeden çok efektif çalışmalar yapabiliyorsunuz. Markalar bunu keşfettiğini söyleyebilirim, ancak daha yapılacak çok çalışma var.

Dijital medya çok uygun zemin. KOBİ’ler hatta küçük şirketler bile bu mecrayı çok etkili kullanabilir. Ancak bu avantaja rağmen yine dijital medyanın ağırlıklı olarak büyük bütçeli markalar tarafından kullanıldığını görüyoruz.

Dijital medyanın reklam ve PR kısmına büyük markalar kafa yoruyor, bu oyuncular burada da başarılı projelerde yer alıyor. Türkiye’de KOBİ’ler ve aile şirketleri, Dijital PR’ın çok fazla farkında değiller. Onlar için klasik mecralar daha gündemde. Ancak tüketici tarafında dijital reklamın etkisinin ne denli büyük olduğunu fark edince bu anlayışın değişeceğine inanıyorum.

Güneş Özkan 15.03.2013 - 13:22’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR