social-media-manager2Sosyal ağları kullanan temsilciler artık markalarla ilgili çok daha hızlı ve önemli geri bildirimlerde bulunuyorlar. Markalar da tüketicileri yakından takip ederek bu geri bildirimleri stratejik verilere dönüştürüyor. Bu stratejik veriler özellikle markaların AR-GE ve pazarlama stratejilerini daha etkili kurgulayabilmeleri açısından önemli katkılar sağlıyor.

Markalar geri bildirimleri iyi değerlendirebilirse önemli bir kitleden oluşan etkili bir AR-GE ekibine sahip olabilirler. Çünkü tüketiciler memnun kalmadıkları ürünleri sosyal ağlarda çok rahat eleştirebiliyorlar. Bu da sizin ürünü kullanıcıların beklentileri doğrultusunda yeniden kurgulamanızı sağlıyor.

Sosyal ağlar çağrı merkezlerinin bir adım ötesine geçiyor. O nedenle markalar sosyal medyadaki geri bildirimleri ciddiye almalı ve bu doğrultuda hareket etmeliler.

Sosyal medya stratejisi belirlenirken…

Kurumların tüketicilerine nerede, nasıl dokunabileceklerini çok iyi bilmeleri gerekiyor. O nedenle sosyal medyada iletişim stratejisi kurum kültürüne uygun şekillendirilmeli.

Bengi Vargül 24.10.2013 - 15:39’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR