bigstock-social-media-communication-in-25540013Medya iletişiminde hız ve tutarlık, markaların önem göstermesi gereken iki konudur.

Medya yöneticileri çok hızlı karar verip hızlı hareket ederler. O nedenle markaların iletişim sorumluları en azından tanışıklık düzeyinde medya yöneticileri ile irtibat halinde olurlarsa bu onlara çok zaman avantaj sağlar. Açıkçası kurumsal iletişim sorumluları kendilerini unutturmamalı ve medya ile araları hep sıcak tutmamalıdır.

Medyada çalışan insanlar zamana karşı yarışır ve bir haberi işlerken detayların birçoğunu atlayabilir. Eğer söz konusu haberin ait olduğu kurumun iletişim temsilcisini tanıyor ve olumlu bir bağ kurulmuşsa hem ondan bilgi alabilir ve muhtemel hataların önüne geçilmiş olur hem de çalışmasını ister istemez daha özenli sürdürür.

İletişim, üretilenin en hızlı eskidiği sektörlerin başında geliyor. Bu sebeple zamanında olmayanın bir daha olma şansı yoktur. O nedenle markalar, gerekeni adımları hızlı ve zamanında atmalılar.

Tutarlık da markalar için çok önemli. Bunun tam karşılığı bir bakıma kurumsal itibardır. İtibarınızı korumak için tutarlı olmalısınız. Beyanatları icraatları ile çatışmayan bir kurum algısı yaratmalısınız.

Hız ve tutarlılık konusunda geride kalan markaların iletişim kazaları yaşaması muhtemeldir. Bu ise marka imajını ciddi anlamda sıkıntı sokabilir.

E. Hilal Korucu 30.04.2013 - 13:27’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR