ep3Yazılım sektöründe kariyer yapmayı planlayanlar öncelikle üniversite eğitimlerine özen göstermeliler. Çünkü orada alacakları eğitim onların alt yapısını oluşturacak. Mezun olduktan sonraki deneyimler o temel üzerine kurulacak. O nedenle öğrencilik yıllarında sağlam bir temel oluşturmak gelecekte üzerine daha çok şey koymanızı sağlayacaktır.

Okul yıllarında edinilen teorik bilgiler ne yazık ki pratikte yeterli olmuyor. Bunun da farkında olmak lazım. Okulda edinilen bilgiler çok önemli ama bu bilgileri pratikte uygulayarak geliştirmek de çok önemli. Çünkü yazılım sektörü dinamik bir sektör ve sektörün hızına yetişmek zorundasınz. Kendinizi sürekli güncellemek durumundasınız. Bunun için yazılım konusunda içerik üreten internet sitelerini, blogları ve forumları takip etmelisiniz. Yazılımla ilgili temel kitapları muhakkak okumalısınız. Yabancı kaynakları takip edebilecek düzeyde İngilizce bilmelerinde yarar var.

Yazılım sektöründe başarılı olabilmek için bir sanatçı edasıyla yaptığınız işi tutkuyla icra etmelisiniz. Daima kendinizi geliştirmeli ve asla kendinizi yeterli görmemelisiniz. Ancak o zaman başarıya ulaşabilirsiniz.

Fatih Durgut 07.11.2013 - 23:13’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR