Software-Development-and-QAYazılım sektörüne adım attığınızda ne kadar donanımlı olursanız önünüzde o kadar açık olacaktır. Yeni başlayanlar mutlaka iyi düzeyde İngilizce bilmeliler. Yine temel yazılım bilgilerini design pattern’leri çok iyi öğrenmeliler. Çünkü design pattern’leri bu işin ABC’si dir.

Yazılım sektörü çok hızlı gelişiyor. Bundan 5 yıl öncesinin birçok teknolojisi bugün kullanılmıyor. Bugün çok popüler olan bir teknoloji de 5 yıl sonra sıradan hale gelebilir. O nedenle yazılım sektöründe spesifik bir alana yoğunlaşmaktansa işin temelini öğrenmek daha yararlı olacaktır. Bir algoritma nasıl kurulur bunu çok iyi bilmeliler. Tüm yazılım araçlarını bilmeliler ancak bir yazılım dilinde çok iyi olmalılar.

Yeni düzende şirketler her konuda bilgisi olan ama bir alanda uzmanlaşmış yazılımcılarla çalışmayı tercih ediyor. Örneğin, web teknolojileri alanında çalışmak istiyorsanız Css ve Javascripte’i bilmelisiniz. Gerekiyorsa bu konularda da çalışıp istenilen sonuçları verebilecek düzeyde olmalısınız. Bu yüzden temeli çok sağlam tutmak gerekiyor. Bunlara dikkat etmekte fayda var.

Fatih Durgut 07.11.2013 - 23:07’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR