Sound_WaveXXLSes teknolojileri, çok farklı alanlarda kullanılmaya başlandı fakat biz tamamen müşteri hizmetleri alanına odaklandık. Bu nedenle firmaların verimliliklerini, performanslarını arttıracak teknolojiler üretiyoruz. Bu teknolojileri de müşteri hizmetlerinde uygulayabiliyoruz.

İlk olarak ‘ses imzası’ projesine başladık. Bu teknoloji firmaya gelen aramaları, arayan kişiyi sesinden tanıyarak hizmet verilebiliyor.

Burada amaç kullanıcıların zorlandığı şifreleri hayatımızdan çıkararak onlara hızlı ve kolay hizmet sunabilmek. O nedenle parmak izi gibi biyometrik bir özellik olan insan sesini, özellikle müşteri hizmetleri ve çağrı merkezlerinde şifre olarak kullanıyoruz. Bu sayede firmalar müşterilerine bir takım şifreler ezberletmek zorunda kalmıyorlar. Müşterilerin de her firma için ayrı bir şifre hatırlamalarına gerek kalmıyor.

Firmaların her geçen gün hizmet yelpazeleri ve müşteri sayıları arttığı için, kişiler farklı sorularla hizmet talep edebiliyorlar. Müşteriler bizi aradıklarında onları tanıyabileceğimiz bir cümle söylemelerini istiyoruz. O cümleyi bize söylediklerinde doğru kişiler olduklarını anlıyoruz ve onlara hizmet sunuyoruz.

Eskiden, müşteriler aradığında ‘bire, ikiye, üçe basın’ şeklinde yönlendirdiğimiz bir tuşlamalı sistem vardı. Bir telefonun üzerinde 9 tane tuş bulunur ve bir limit vardır. Bunları da akılda tutmak kolay değil. Çünkü insanların kısa süreli belleklerinde dördüncü opsiyonu söylediğiniz anda üçüncü opsiyon unutulabilir. Dolayısıyla çok sağlıklı bir yöntem değil.

Müşteriler çağrı merkezini aradığında ana menüde, ‘bugün size nasıl yardımcı olabiliriz?’ sorusunu sorup, onlardan günlük hayatta kullandıkları bir cümleyle bizden talep ettikleri işi söylemelerini istiyoruz. Sonrasında da onları ilgili yere yönlendiriyoruz.
Ses imzasının yanı sıra ‘mobil asistan’ diye bir çözüm daha ortaya koyduk. Bu hizmetle de mobil cihazda navigasyon yaparken, cihaza bazı bilgiler girerken ya da okuturken kullanabilecekleri bir ses teknolojisini müşterilere sunuyoruz.

Tarkan Ersubaşı 09.01.2014 - 17:07’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR