Save-Energy2Elektrik sektöründe dünya geneline baktığımızda birçok ülkede olmayan ürün, üretim ve satış organizasyonu Türkiye’de olduğunu görüyoruz. Elektrik ürünleri üretimi ve satışıyla ilgili kablo alanında, ortak elektrik dağıtım panolarında hatta trafolar, panolar konusunda birçok firma üretim ve yurt dışı satışları gerçekleştiriyor.

Üretici olarak Türkiye’yi değerlendirdiğimizde birçok firma dışarıdan alım satım yaparak Türkiye’deki üreticilerle rekabet eder duruma geliyor. Bu durum haliyle piyasa şartlarını zorlaştırıyor. Bizim durumumuzda olan üreticiler karlılığını minimize ederek sektörde varlığını sürdürüyor. Ancak bu durum son yıllarda değişmeye başladı. Yüksek kalitedeki ürünler daha çok tercih edilir hale geldi.

Geçmiş yıllara göre tüketici uzuz ve kalitesiz üründen ziyada kaliteli ve ekonomik ürünlere yönelmeye başladı. Bugün tercih edilen marka olmanız için ürününüz kaliteli ve uygun fiyatlı olmak zorunda. Bu koşullarda rekabeti arttırıyor. Rekabet üreticileri her ne kadar korkutsa da sektörün gelişimi için çok önemli bir unsur.

Elektrik sektörünün 20 yıl önceki durumuna baktığımızda birkaç üreticinin bulunduğu tekelci piyasa yapısını görüyoruz. Ancak değişen ve rekabetçi piyasanın ortaya çıkmasıyla sektör hızla büyüdü ve çok gelişti. Bizde kendimizi sürekli geliştirerek bu piyasa şartlarında tercih edilir marka olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yakup Avcı 25.11.2013 - 15:37’de yazdı, Kategori : Blog

BENZER YAZILAR