computers components 2048x1536 wallpaper_www.wallpaperfo.com_95Japon firmaları ile diğer firmalarını karşılaştırdığımızda neden Japon firmalarına güvenin arttığını ve onların neden daha başarılı olduklarını anlayabiliyoruz.

Japonlar, Amerikalılara göre iş dünyasında daha detaycılar, her türlü riski analiz ediyorlar. Küçük bir hatayı dahi görmezden gelmiyorlar. Bunun en önemli avantajı daha az risk alıyorlar. Sürekli kontrollü ilerledikleri için ne yapıyorlarsa doğru yapıyorlar ve emin adımlarla yürüyorlar.

Japon firmalarının yoğun çalışma şekli birçok avantaj sağladığı gibi bazı durumlar için de dezavantaj doğurabiliyor. Japon firmalar için hızdan daha çok, yapılan işten emin olmak ve hataları yoklayarak ilerlemek önemli olduğundan yavaş hareket ediyorlar. Bu detaycı yaklaşım sebebiyle de bazı büyük firmalara yetişmekte zorlanıyorlar.

Japon firmaları disiplinli çalışma şekillerinin yanında iş ortaklarına ve çalışanlarına da çok bağlılar. İşini iyi yapan çalışanlara karşı bir vefa anlayışı var. Eğer bir Japon firmasında çalışmaya başladıysanız ve işinizde iyiyseniz işten çıkarılma gibi bir korkunuz olmaz. Aynı şekilde siz de işinizden ve çalışma ortamından ayrılmak istemezsiniz.

İrem Gürkan 01.05.2013 - 19:35’de yazdı, Kategori : Blog, GENEL

BENZER YAZILAR