Prof. Dr. Davut Kavranoğlu 28.10.2013 - 16:50’de yazdı, Kategori : Blog, GİRİŞİMCİLİK

many small light bulbs equal big oneGirişimcilik henüz olması gereken noktadan epey uzakta; ama hükümet bu anlamda yeni düzenlemeler hazırlıyor. Girişimcilik ekosistemindeki bazı aksaklıkların ortadan kaldırılması için Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantılarında bu konu tartışılıyor. Girişimciliğin önünü açmak, yatırım ortamının iyileştirilmesi için yeni yol ve yöntemler araştırılıyor.

Girişimcilik özellikle Türkiye gibi genç nüfusun yoğun olduğu ülkelerde ekonomik anlamda ciddi bir potansiyel anlamına da geliyor. Bu potansiyeli girişimciliğe yoğunlaştırabilirsek ve onların projelerini hayata geçirmelerine olanak sağlarsak gelecekte daha güçlü bir ülke haline gelebiliriz. Bunun için tüm engeller ortadan kaldırılmalı. Örneğin; vergi muafiyetleri getirilmeli ve kurumların verdiği hibelerin yanı sıra rekabet ortamının da iyileştirilmesi için çalışılmalı.

Girişimcilik risk almaktır. Bizim de bu riskleri minimize etmemiz gerekiyor. Yani bir girişimci başarısız olduğunda yeniden bir atılım gerçekleştirebileceği koşullara sahip olmalı.

Hakkında

T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bakan Yardımcısı

WiSE'IN DİĞER VİDEOLARI

BENZER VİDEOLAR