Fikret Küçükkoyuncu 12.06.2015 - 15:03’de yazdı, Kategori :

Eczacılık sektörünün dünü ve bugünü hakkında bilgi veren Wise Pharma Eğitim Danışmanlık Genel Müdürü Fikret Küçükkoyuncu, gelecekte eczanelerin nasıl olacağını Wise.TV aracılığıyla anlattı.

Devlet tarafından gerçekleşen çeşitli düzenlemelerle gidişatın değiştini belirten Küçükkoyuncu, eskiden daha çok ilaç ve reçete odaklı olan eczanelerin, ilerleyen zamanlarda kişisel bakım, besin destekleri gibi reçetesiz ürünlere de odaklanacağını açıkladı.

Fikret Küçükkoyuncu yaptığı açıklamasında; “İlaçta ciddi anlamda bir fiyat düşüşü var. Eczacılarımız bundan çok büyük sıkıntı çektiler ve çekmeye de devam ediyorlar. Bundan sonraki süreçte bundan daha iyi de olmayacak. Amacımız eczacılık sektörünün o değişim ve dönüşümünü hep beraber yaşayabilmek.” dedi.

Wise Pharma olarak dönüşüm sürecinde eczacılara yardımcı olmak istediklerini belirten Küçükkoyuncu, gelecekte eczanelerde danışmanlığın ön plana çıkacağını, müşteri taleplerine göre teşhir ve reyonların dizayn edileceğini ve müşteri odaklı bir yönetimin ön plana çıktığı bir eczacılık döneminin beklendiğini belirtti.

Hakkında

Phusion Eğitim Danışmanlık / Yönetici Ortak

WiSE'IN DİĞER VİDEOLARI

BENZER VİDEOLAR