Konut alırken nelere dikkat edilmelidir?

Konut alırken nelere dikkat edilmelidir?

Aylin Tüfekçi Tarih :

Yöryapı mimarlarından Aylin Tüfekçi, konut alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Konut alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda önerilerde bulunan Tüfekçi, “Ev alma aşamasında karar verme noktasına geldiğinizde öncelikle ihtiyaç ve isteklerinizi ön plana çıkarmalısınız. Oturmak istediğimiz semte kadar doğru bir seçim yapmak lazım. Sonrasında ise bütçe çok önemli. Akabinde mesleğiniz yani iş yeriniz de seçimlerinizi etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Ve en sonunda da konfor ve lüks seviyesi gibi etkenler bir araya geldiğinizde kişi en doğru seçimi yapacaktır” diye konuştu.

 

Facebook: https://www.facebook.com/yoryapi

Twitter: https://twitter.com/yoryapi

Instagram: https://www.instagram.com/yoryapi/

Pinterest: https: //tr.pinterest.com/yoryapi/

LinkedIn: https: //www.linkedin.com/company/yör-yapı

Yöryapı projelerinde hangi noktaları öne çıkarıyor?

Yöryapı projelerinde hangi noktaları öne çıkarıyor?

Aylin Tüfekçi Tarih :
Akıllı ev sistemlerinde son gelinen nokta nedir?

Akıllı ev sistemlerinde son gelinen nokta nedir?

Roy H. Yeşilmen Tarih :

Neutron Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Roy H. Yeşimen, akıllı ev sistemlerinde gelinen son noktayı Wise TV’ye anlattı.

Yeşimen, “akıllı evlerde normal bir ev olarak başladık, dokunmatik veya cep telefonundan yönetilebilir bir jenerasyondan şuan sizin normal yaşam alışkanlıklarınızı alıp kaydedip bunları sizin için hayata sizden önce geçiren, yani eve gelmeden önce siz evinizde 23 derece sıcaklıkta yaşıyorsanız ve ışıklarınızın dereceleri, klimalarınızın dereceleri, televizyonlarınız, hangi seste müzik dinlediğiniz gibi bilgileri biz sizin yerinize alıp kaydediyoruz ve bunları siz gelmeden sizler için hazırlayıp hayatınıza kolaylık sunmaya çalıyoruz” diyerek akıllı ev sistemlerinin ne yönde ilerlediğine dair detaylar sundu.

Teknolojinin bu yönde gelişmesinin temel sebebinin günlük yaşam yoğunluğu olduğunu söyleyen Yeşimen, “herkes kafasında binlerce şifre tutmak zorunda kalıyor, binlerce anahtar kullanmak zorunda kalıyor. Biz bunları minimuma indirmeye çalışıyoruz. Bizim temel amacımız bu. Yani cep telefonunuzu hayatınızın merkezi yapıp, cep telefonunuzdan bütün evinizdeki klimaları, ışıkları, enerji tasarruflarını sizin yerinize düşünüp veyahut evinize hırsız girdiğinde evde değilseniz bile, hırsız balkondan giriş yaptığı andan itibaren biz evdeymişsiniz gibi davranıp mutfak ışıklarını, yatak odanızın ışıklarını otomatik açıp oradaki kamera görüntülerini alıp cep telefonunuza otomatik olarak gönderiyoruz” dedi.

Coldwell Banker ve diğer gayrimenkul firmalarından ayrışan yönleri

Coldwell Banker ve diğer gayrimenkul firmalarından ayrışan yönleri

Gökhan Taş Tarih :

Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Dr. Gökhan Taş Coldwell Banker’ı ve diğer gayrimenkul firmalarından ayrışan yönlerini Wise TV’ye anlattı.

 

Coldwell Banker’ın diğer gayrimenkul firmalarından ayrılan yönlerini anlatan Taş, “Aslına baktığımız zaman Coldwell Banker diğer kurumsal gayrimenkul firmalarıyla aynı işi yapıyor. Satıcı var alıcı var ve onların bir gayrimenkul almasına aracılık yapıyor.  Diğerlerinden farklı olarak bunu 110 yıldır yapıyor. Şuanda Türkiye’de faaliyette olan ve 110 yıl geçmişe sahip başka bir marka yok. Dünya’da 1906’dan beri Coldwell Banker var.

Yıllık 250 milyar dolarlık satış hacmi ile 3600 ofisi olan ve 54 ayrı ülkede 100.000’e yakın gayrimenkul profesyoneliyle sektördeki yerini koruyan Coldwell Banker’ın ne tür evlerin satışını yaptığına da değinen Taş, “bizim en temel farkımız şu, biz herkesin sattığı gayrimenkulleri satmıyoruz. Biraz daha o semtin en önemli, en değerli gayrimenkullerini satmaya çalışıyoruz. Biraz daha iyi semtlerde, iyi semtlerin iyi caddelerinde olmaya, biraz daha butik daha elit bir şekilde yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Coldwell Banker’ı diğer firmalardan ayıran bir diğer farkı da anlatan Taş, ” Coldwell ve Banker 2 ayrı ortak, bu iki ayrı insan ölene kadar bu işin başında kalıyor.Kendilerine ait Amerika’da 700’e yakın ofis açıyorlar. 1980’den sonra franchise vermeye başlıyorlar. 2016 yılı olmasına rağmen o 700’e yakın kendi ofisleri çalışmalarına devam ediyor. Tüm markalar arasında kendisi bu işi halen yapan Coldwell Banker markasıdır” diyerek markanın köklü geçmişine dair detayları paylaştı.

Taş ve ekibi, Colwell Banker Türkiye olarak,  Coldwell Banker’ın globalliğini, tecrübesini, kalitesini, birikimini kullanarak yerelde Türkiye’nin diliyle Türkiye’nin insanlarına gerçekten nitelikli ve önemli farklar yaratarak vermeye çalışıyor.

Akıllı ev konsepti her eve uygulanmalı mı? Neden?

Akıllı ev konsepti her eve uygulanmalı mı? Neden?

Aylin Tüfekçi Tarih : 16 Kasım 2016

Wise TV’ye konuşan Yöryapı mimarlarından Aylin Tüfekçi, son zamanlarda konutlarda akıllı ev konseptinin hızla yaygınlaşarak büyümesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Akıllı ev konsepti günümüzde artık herkes tarafından bilinen ve lüks olmaktan çıkıp standartlaşmaya doğru hızla ilerleyen bir sistem oldu” diyen Tüfekçi, şöyle devam etti: “Biz projelerimizde bunu en üst seviyede uyarlamaktan yanayız. Akıllı ev konsepti tatile giderken tatil senaryoları, gece senaryoları veya evden çıkış senaryoları, ısı ayarlanması ve aydınlatma gibi her şeyi tek tuşla yönetebildiğiniz çok ciddi bir sistem haline geldi.”

 

Facebook: https://www.facebook.com/yoryapi

Twitter: https://twitter.com/yoryapi

Instagram: https://www.instagram.com/yoryapi/

Pinterest: https: //tr.pinterest.com/yoryapi/

LinkedIn: https: //www.linkedin.com/company/yör-yapı

Anahtar Teknoloji kimdir?

Anahtar Teknoloji kimdir?

Hüseyin Öztürk Tarih : 01 Temmuz 2016

REOS Emlak Sistemi Yönetici Ortağı Hüseyin Öztürk, Anahtar Teknolojinin sektörde nasıl konumlandığını Wise TV’ye anlattı.

Anahtar Teknoloji’nin 2013 yılından bu yana gayrimenkul sektörü  dikeyinde çalışan bir yazılım şirketi olduğunu dile getiren Öztürk, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Microsoft’un yazılım teknolojilerini ve Azure cloud platformunu kullanan kaliteli ve genç bir ekip ile çalışıyoruz. Kurucu ortakları arasında İnternet girişimleri camiasında bilinen başarı hikayelerine sahip kişiler yer almakta. Gayrimenkul franchise markaları ve bunlara bağlı gayrimenkul ofislerinin ekip yönetimini, portföy yönetimini, müşteri ilişkileri hizmetleri yönetimini diğer yandan iş akışları, takvim, görev gibi tüm gereksinimleri çözen bir altyapı. Gayrimenkul danışmanları özellikle satış süreçlerinde emlak ilan portallarını kullanarak müşterilerine erişmeye çalışan bir kitle. Gayrimenkul danışmanlarını hayatlarını kolaylaştıracak şekilde emlak ilan portallarına entegrasyonlar sunuyoruz. SMS, E-mail, pazarlama gibi ürünlerle onların pazarlama ve satış süreçlerini destekler sunuyoruz. Diğer yandan tüm iş akışlarını, ekip içi haberleşmelerini, müşterilerinin taleplerini, portföy ve müşteri eşleşmelerini sağlayarak  kazançlarına doğrudan katkı sağlayacak şekilde gelir arttırıcı yönüyle de hizmet vermekteyiz” dedi.

REOS Emlak Sistemi emlak sektörüne ne tür hizmetler sunuyor?

REOS Emlak Sistemi emlak sektörüne ne tür hizmetler sunuyor?

Hüseyin Öztürk Tarih :

REOS Emlak Sistemi Yönetici Ortağı Hüseyin Öztürk, REOS Emlak Sistemi’nin emlak sektörüne sunduğu hizmet ve çözümleri Wise TV’ye anlattı.

Gayrimenkul portföy yönetiminin işin en çok vakit alan kısmı olduğunu dile getiren Öztürk, konuşmasında şunları dile getirdi: “Gayrimenkul danışmanlarının işlerini kolaylaştıracak çözümler gerekmekte. Bir gayrimenkul ilanı fotoğraflardan ve çeşitli bilgi alanlarından oluşuyor. Bunların hızlı bir şekilde yönetilmesi gerekmekte. REOS Emlak Sistemi tüm bu süreçleri hızlı bir şekilde yapabilmelerini sağlıyor. Tamamen bulut teknolojilerini kullanıyoruz. Bu şu anlama geliyor. 7/24 istediğiniz bilgisayardan, istediğiniz telefondan yada tabletten şifrenizi girdiğiniz herhangi bir yerden işleminizi uyumlu bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bu açıdan bakıldığında biz mümkün olduğunca danışmanlara sahada mobilite sağlamaya yönelik ekranları kodluyoruz. Tıpkı onların bir iş ortağı gibi çalışıyoruz. Gayrimenkul danışmanı nasıl daha fazla müşteriye ulaşır, nasıl daha fazla portföye sahip olur özellikle bunlara yoğunlaşıyoruz. Teknoloji açısından bunları sağlamak için ise Microsoft’un yazılım teknolojileri sayesinde esnek ve güvenli bir şekilde uygun çözümlerle sahada yer alabiliyoruz. Azure platformu sayesinde dünyanın her yerinden fotoğraflarına, videolarına hızlı bir şekilde erişebilmelerine olanak sağlıyoruz. Tüm cihazlara uyumlu çalışabilen uygulamalarla da danışmanın kullandığı platform her ne olursa olsun tüm bunların üzerinde çalışabilen bir platform sunuyoruz.”