Ali Erhan Binici 23.06.2017 - 17:13’de yazdı, Kategori : DESTEKLER, TEKNOLOJİ, Videolar

Ankaref’in CEO’su Ali Erhan Binici Ankaref AR-GE destek modelinin temel özelliklerini Wise TV’ye anlattı.

Ankaref olarak Türkiye’deki AR-GE destek konusuna farklı baktıklarını söyleyen Binici bunun nedenlerini Wise Tv’ye açıkladı.

Geçtiğimiz onbeş yılda ülkemizde AR-GE destek hizmetlerinin ciddi oranda arttığını dile getiren Binici, Ankaref’in firma ve ürünlerin destekle yaşaması fikrine sıcak yaklaşmadığını, ihracat hedefi olmayan firma ve ürünlerin desteklenmemesi gerektiğini düşündüklerini söyledi.
Ankaref destekleme modelinin temel özelliklerini açıklayan Binici, yapılacak AR-GE desteğinin herşeyden önce firmanın satış hedefi, rekabet durumu gibi etmenlerini göz önünde bulundurması gerektiğini bununla beraber AR-GE merkezinin, marketing, pr, rekabet ve pazar analizleri hesaplayarak hareket etmesinin zorunlu olduğunu vurguladı. AR-GE desteklerinde hareket noktasının AR-GE desteği verilen firma ya da ürünün yurt dışı satış hedefi bulunup bulunmadı olduğunu dile getiren Binici, firmaların gerek iç pazarda gerekse yurt dışında satışla yaşadığını hatırlatarak Ankaref’in  AR-GE desteklerine her zaman yurt dışı hedef noktasından yaklaştığını sözlerine ekledi.

www.ankaref.com 

Hakkında

ANKAREF CEO'su, www.ankaref.com

WiSE'IN DİĞER VİDEOLARI

BENZER VİDEOLAR