Aslan Tan 29.12.2016 - 13:53’de yazdı, Kategori : SAĞLIK, SEKTÖRLER, TURİZM, Videolar

İstanbul Medikal Termal Genel Koordinatörü Aslan Tan, İstanbul Medikal Termal Tuzla’nın sosyal sorumluluk konusundaki katkılarının neler olduğunu Wise TV’ye açıkladı.

Tuzla bölgesindeki yapılan bu projelere yaklaşık 80 milyon $ civarında bir yatırım yapıldığını ve projenin hem yeni yatırımlara örnek olabileceğini hem de var olan yatırımların daha iyi çalışması sağlayabileceğini belirten Tan, yatırımlar yapılırken sosyal sorumluluk bilincinin de aksatılmaması gerektiğini belirtti.

Tan yaptığı açıklamada, “Ancak tabi ki bu tür yatırımlar yaparken de acaba sosyal topluma, halka nasıl bir yansıması olacak. Burada yaratılan değerlerden onlara bir fayda olacak mı? Bunlarla ilgili de düşündük bunlardan bir tanesi “askıda sağlık” projesi. Askıda ekmek projesi vardı bu modellemenin sağlığa uyarlanmış şekli. Hedefimiz 40 tane Sivil Toplum Örgütü, özel ve kamu kuruluşlarından seçilecek 40 tane alandan yılda 5′er tane gerçekten yardıma muhtaç tedaviye muhtaç ve sonuç alamamış kişilerin tespit edilmesi ve senede en az 200 gerçek ihtiyaç sahibine bu askıda sağlık projesi kapsamında hizmet vermek. Bunun sermayesi nereden oluşacak derseniz, bunun bedeli bizim burada verdiğimiz hizmetlerden bize gelip paket alan kişilerin bıraktığı değerlerden veya kendi döner sermayemizin oluşturduğu değerlerden karşılanacaktır. Kimden geldiği ve kime gittiği belli olmayan şekillerle projemizi yıpratmadan bu “askıda sağlık” projemizi uygulayacağız. Bununda bir model olmasını ve herkesin bir deniz yıldızını kurtarması modeline benzer çalışmalar yapmasını arzu ediyoruz. Bunun dışında İstanbul Medikal Termal olarak bir müzik korosu kurmayı düşünüyoruz.Bunu misafirlerimizle oluşturmak istiyoruz. İstanbul Medikal Termal doğal ürünler marketi oluşturmaya çalışıyoruz. İstanbul Medikal Termal sanat akademisiyle bir takım aksiyonlar yaparak sanatçıların ebru, hat, resim gibi değerlerini fuaye alanlarımızda sergileyip müşterilerimize satabilirler. Böylelikle onlar da bir değer kazanabilirler. Bunların dışında İstanbul Medikal Termal portalını oluşturmayı düşünüyoruz, misafirlerimizin kendi arasındaki dert ve sıkıntılarını konuşabildiği. Ayrıca yine İstanbul Medikal Termal adı altında Medikal Akademi oluşturmaya çalışıyoruz. Bu da üniversitelerle karşılıklı işbirliği yaparak sertifika programlarıyla sağlık koçları, yaşam koçları, spa yöneticiliği gibi unsurları oluşturmak istiyoruz” diyerek sosyal sorumluluk kapsamında birçok farklı projelerinin bulunduğunu ve projelerinin yenilenerek sürekliliğinin sağlanacağının altını çizdi.

Hakkında

İstanbul Medikal Termal Genel Koordinatör

WiSE'IN DİĞER VİDEOLARI

BENZER VİDEOLAR