Lara Handan Elbirlik 16.11.2013 - 18:11’de yazdı, Kategori : MOBİL, TEKNOLOJİ, Videolar

Qualcomm İş Geliştirme Direktörü Lara Handan Elbirlik, geleceğin mobil teknolojilerini anlattı. Hangi teknolojiler yakında hayatımıza girecek? Geleceğin mobil teknoloji trendleri neler?

“Mobil cihazların kullanımını daha da kolaylaştırmak için jestlerle iletişim, sesli iletişim gibi doğal ara yüzler geliştiriliyor. Multi touch ve multi screen özellikleri de tablet ve TV arasındaki kullanıcı deneyimini başka bir boyuta taşıyor. Ayrıca; kol saati, gözlük, kemer ve kask gibi giyilebilir hale gelen mobil teknolojiler sağlığımızı kontrol edebiliyor. Örneğin, o gün kaç kalori yaktığınız ya da kaç km yürüdüğünüz hakkında bilgi verebiliyor.

Ayrıca, IP win sixteen standardizasyonu ve adaptasyonu da bütün cihazların bir birine bağlanmasını sağladı. O nedenle yakın zamanda Makineler Arası İletişim (M2M) ekosisteminde ve mobilde çok büyük bir patlama bekleniyor. 3G ve 4G teknolojileri sayesinde cihazlar arası iletişimin sürekliliği de sağlandı. Bu durum uygulamacılar için çok önemli bir pazar oluşturdu. Çünkü artık akıllı evler, sağlık cihazları gibi birçok alanda yazılım yaparak piyasaya sunabiliyorlar”

Hakkında

Qualcomm İş Geliştirme Direktörü

WiSE'IN DİĞER VİDEOLARI

BENZER VİDEOLAR