MENÜ

YAZILARI

TÜMÜ »

 • Kentsel dönüşüm kredisi nasıl alınır?

  13.06.2013 Tarihinde yazdı, Kategori : Blog

  Kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilmek için öncelikle binanın kentsel dönüşüm kapsamına girmiş olması lazım. Müteahhit seçimi yapıldıktan sonra kentsel dönüşüm kredisi veren anlaşmalı bankalara başvuru yapılmalı. Bir... Devamı »

 • Kentsel dönüşümün avantajları

  13.06.2013 Tarihinde yazdı, Kategori : Blog

  Kentsel dönüşümün vatandaşların talebiyle gerçekleşeceği için devletin bu konuyla ilgili sağladığı bazı avantajlar var. Bilindiği gibi yeni inşaatlarda tutarı fazla olan belediye harçları var. Kentsel dönüşümle birlikte bunların... Devamı »

 • Bina ortak karar protokolü nedir?

  12.06.2013 Tarihinde yazdı, Kategori : Blog

  Bina riskli ilan edildikten sonra, artık o arsa üzerinde yok sayılıyor. Diyelim ki 10 daireli bir bina riskli ilan edildi. O binanın sahibi olan 10 kişi artık arsa sahibi ve o arsanın ne yapılacağına o kişiler karar vermeli. İstenilirse... Devamı »

 • Kentsel dönüşüm kapsamına giren yapı için 2/3 çoğunluk neler yapabilir?

  11.06.2013 Tarihinde yazdı, Kategori : Blog

  Kentsel dönüşüm kapsamına giren riskli yapılar için hazırlanan ‘bina ortak karar protokolü’ hazırlanır. Bu protokolde 2/3 çoğunlukla binanın nasıl yapılacağına karar verir. 2/3 çoğunlukla bina arsa olarak satılabilir,... Devamı »

 • Riskli bina tespiti nasıl gerçekleştiriliyor?

  09.06.2013 Tarihinde yazdı, Kategori : Blog

  6306 sayılı afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanunda riskli bina için ‘ekonomik ömrünü tamamlamış’ tanımı bulunuyor. Yani 20 yıl önce yapılmış betonarme binalarda, binaların bodrum katında... Devamı »